Filmy a seriálySpravodajstvo

Tieto Netflix filmy nás v posledných týždňoch oslovili najviac. Ktoré z nich si pozriete?

Tieto filmy určite neprehliadajte. Stoja za pozretie!

Netflix v súčasnosti patrí medzi najpopulárnejšie streamovacie platformy na sledovanie filmov, či seriálov. Nie tak dávno sme vám priniesli tip na 10-zaujímavých hororových filmov, ktoré nás v minulosti oslovili. Rovnako sme sa venovali aj téme animovaných seriálov pre dospelých.

Dnes by vám chceli opäť raz dať do pozornosti zaujímavý obsah, ktorý nás v priebehu posledných týždňoch v službe Netflix zaujal.

Tau – zaujímavý sci-fi film s prvkami thrilleru

Hoci Tau je „starým“ filmov z roku 2018, tak na Netflix si našiel cestu len nedávno. Ide o vcelku zaujímavý film, ktorý ponúka sci-fi s prvkami thrilleru. Ide o film, v ktorom zohráva hlavnú úlohu žena, ktorá nikomu nebude chýbať a Tau, chytrý AI algoritmus, spolu s jeho tvorcom. Tvorca tohto algoritmu unášal ľudí za účelom, aby zvyšoval ich kognitívne schopnosti, pričom ich neskôr zabíjal. Jeho cieľom bolo dokončenie projektu, za ktorý mal získať 1-miliardu dolárov. Dopomáhal mu k tomu Tau, chytrý algoritmus spolu robotom pod jeho kontrolou, ktorý sa nemal nikdy dozvedieť o existencii sveta mimo domu, kde bol vyvinutý. Avšak potom, ako sa pokusné objekty pokúsili o únik a zničili svoje väzenie, tak jediný preživší, žena s pochybnou minulosťou, bola prítomnou v dome pod dohľadom tohto algoritmu. Vždy však keď sa vzdialil tvorca Taua, tak žena ho učila novým veciam. Neskôr sa tento chytrý algoritmus zoprel voči svojmu tvorcovi. Ako to však dopadlo?

Circle – psychologický trhiller s nečakaným koncom

Circle je ďalší film za kategórie thrillerov. V tomto filme sa ocitne 50 ľudí na hracej ploche pripomínajúcej štruktúru oči včely. Každé dve minúty jeden z nich však zomrie. Po krátkej chvíli neskôr zistia, že môžu ovplyvniť to, kto umrie skôr a tak začne psychologická hra, počas ktorej sa každý snaží zostať nažive čo najdlhšie. Plynúcim časom však zisťujú, že prežiť môže nakonci len jeden z nich. Kto nakoniec prežije? Nechajú účastníci tohto experimentu prežiť dieťa, či ženu čakajúcu dieťa? Alebo to bude úplne niekto iný?

The Decline – z tréningu sa stal boj o holé prežitie

The Decline tak trochu zapadá do aktuálne prebiehajúcej pandémie, ale len okrajovo. Ide o film, v ktorom známy YouTuber s mierne radikálnejšími postojmi ukazuje, čo robiť v čase totálneho chaosu a bezvládia –  ako sa majú ľudia ochrániť pred votrelcami a byť sebestačnými. Okrem iného usporadúva aj kempy, kde tieto zručnosti vyučuje v praxi. Počas jedného kempu sa však stala nehoda, počas ktorej umrel človek. Skupina, ktorej bol členom spanikárila a chcela privolať políciu. Na to však vodca tejto skupiny, prednášajúci, reaguje s nevôľou. Dôvodom je, že v jeho kempe sa nachádzajú výbušniny, zbrane a podobne. Inými slovami, po príchode polície by smeroval do basy a to nemôže dopustiť. Následne členovia skupiny sa rozhodnú, že utečú, ale nepôjde to tak ľahko. Sú uprostred divočiny, ktorú nepoznajú a na krk im bude dýcha učiteľ, ktorý ich mal naučiť, ako prežiť.

Do not Breathe! – Zo začiatku to vyzeralo na ideálnu lúpež. Mýlili sa

Do not Breathe je film, v ktorom  hlavnú úlohu zohráva partička mladých ľudí a vojenský veterán, ktorý je slepý. Táto partička ľudí sa živý vykrádaním domácnosti a potom, ako dostanú tip na slepca s balíkom peňazí v opustenej mestskej časti, tak sa rozhodnú ho vylúpiť. Ako sme už však vyššie spomínali, tak nejde o „bežného slepca“, ale o bývalého vojenského veterána, ktorý im skríži cestu. Už po pár minútach, ako sa dostanú do domu zisťujú, že tak ľahko neodídu. Podarí sa im zachrániť si vlastný život?

Close – Keď po vás idú nielen zabijaci, ale aj polícia

Close je ďalším zo zaujímavých akčných filmov, ktorý stojí za pozornosť. V tomto filme zohráva hlavnú úlohu rozmaznaná dedička impéria, jej nová ochrankyňa a samozrejme kopa peňazí. Spoločnosť, ktorú z veľkej časti vlastnila sa chystá urobiť transakciu roka v arabskej krajine. Všetko im však skazí konkurenčná spoločnosť, ktorá si najme vrahov, aby vyšachovali dedičku ako aj firmu z hry. Po neúspešnom atentáte dcéra mŕtveho otca zabila skorumpovaných policajtov, ktorí sa ju rozhodli predať objednávateľovi. Samozrejme, potom ako sa jej podarí spolu so svojou ochrankyňou utiecť, tak už po nej nejdú len zabijaci, ale aj štátny aparát. Podarí sa jej prežiť a očistiť svoje meno?

Below Zero – ľadové peklo, z ktorého niet úniku

Below Zero je film, ktorý zachytáva väzenských strážcov prevážajúcich nebezpečných väzňov cez oblasť, kde je teplote hlboko pod bodom mrazu. Počas tohto prevozu však dôjde k prepadu a viacero strážcov zomrie s výnimkou jedného. Ten sa uzavrie v dodávke spolu s väzňami s nádejou, že príde pomoc, tá však nechodí. Po krátkom čase sa väzni dostanú z klietok a voľne sa pohybujú po transportnom vozidle, do ktorého je z vonka zamedzený prístup. Väzni však s ním nespolupracujú a každý z nich upodozrieva niekoho druhého, že si po neho prišli pričom si myslia, že živý z toho nevyviaznu ak splnia to, čo požaduje únosca. Únoscovi, ktorý sa chce jednému z väzňov pomstiť však postupne dochádza čas a preto robí všetko možné, ale i nemožné, aby dosiahol svoj cieľ. Podarí sa mu to?

Pevne veríme, že výber filmov sa vám páčil. Budeme radi, ak nám dáte do pozornosti vaše obľúbené filmy, prípadne seriály, ktoré vás v poslednej dobe oslovili.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close