APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Tieto bezplatné mobilné aplikácie by nemali chýbať v žiadnom Android smartfóne

Tieto aplikácie by ste nemali prehliadať

Aplikácie v mobilných telefónoch sú tím, čo z nich robí chytré zariadenia. Hoci viacerí výrobcovia dodávajú svoje zariadenia s predinštalovanými aplikáciami, tak máloktoré z nich sú tými, ktoré používatelia preferujú. A práve preto Vám nižšie prinášame niekoľko základných aplikácií, ktoré sme si plynúcim časom obľúbili a zároveň patria do kategórie základných.

Internetový prehliadača

Prvou aplikáciou, s ktorou na dennej báze pracuje väčšina z nás je internetový prehliadač. Priznáme sa, že ten od spoločnosti Google nepoužívame už niekoľko mesiacov. Presedlali sme na internetový prehliadač Microsoft Edge, ktorý hoci je založený na jadre Chromium, tak aj napriek tomu ponúka niečo navyše. Konkrétne má prívetivejšie rozhranie, vrátane dodatočných funkcií. Ponúka napríklad možnosť pokračovanie v prehliadaní internetu na počítači, ktoré funguje veľmi jednoduchom princípe. Ak ste prihlásený prostredníctvom rovnakého účtu a odošlete takto odkaz, tak sa Vám automaticky otvorí aj v počítači (musíte mať nainštalovaný Microsoft Edge). Okrem iného umožňuje rýchle stiahnutie práve prehliadanej stránky, možnosti ukladania odkazov (a to nie formou záložiek), disponuje vstavanou čítačkou QR kódov, a ďalšie drobné vylepšenia, ktoré by ste v prípade konkurenčných prehliadačov hľadali márne.

Správca súborov

Správca súborov je ďalšou aplikáciou, ktorá by nemala chýbať v žiadnom smartfóne. Tu musíme vyzdvihnúť aplikáciu Google Súbory / Files by Google, ktorá bezpochyby vyčnieva nad mnohými ďalšími aplikáciami svojho druhu. Ponúka totiž prehľadný spôsob prehliadania súborov – od stiahnutých súborov, cez fotografie, videá až po správcu aplikácií, z ktorých môžete odinštalovať nepotrebné dáta, prípadne kompletne odstrániť aplikácie zo zariadenia.

Files by Google
Files by Google
Developer: Google LLC
Price: Free

Ďalšou a vskutku podarenou aplikáciou rovnakého charakteru je Správca súborov od Xiaomi. Aplikáciu môžete stiahnuť prostredníctvom odkazu nižšie a to aj do zariadení iných výrobcov.

Mi File Manager - free and easily
Mi File Manager - free and easily

Kancelársky balíček

V žiadnom zariadení by nemal chýbať poriadny kancelársky balíček. V súčasnosti v obchode Google Play ich nájdeme vskutku dosť, ale na druhej strane treba povedať, že jeden z nich  vyčnieva nad ostatnými. Je ním Office od Microsoftu, ktorý nedávno zlúčil všetky aplikácie (Word, Excel,…) do jednej aplikácie. Okrem iného v prípade mobilnej verzie je dostupný kompletne zadarmo.

Plnohodnotnou alternatívou je ešte aplikácia WPS Office, ktorá je dostupná aj v počítačovej verzii. Pre Android smartfóny ju môžete stiahnuť prostredníctvom odkazu nižšie.

Hudobný prehrávač

Ďalšia aplikácia, ktorá nesmie chýbať v žiadnom smartfóne je hudobný prehrávač. Priznáme sa, že aplikácia nižšie nás neoslovila až tak dizajnom, ktorý síce nie je na zahodenie, ale ďalšími extra funkciami. Jednou z nich je napríklad možnosť vytvorenia ftp pomocou aplikácie a následne kopírovanie hudby  prostredníctvom internetového prehliadača cez WiFi do smartfónu. Ide vskutku o veľmi jednoduché a efektívne riešenie. Okrem iného ponúka širokú podporu najrôznejších formátov hudby a možnosť prehrávania súborov podľa priečinkov.

HiBy Music
HiBy Music
Developer: HibyMusic
Price: Free+

Video prehrávač

Okrem hudby v našich smartfónoch často prehrávame aj videá. Jednou z aplikácií, ktoré vyčnievajú nad ostatnými je VLC prehrávač, ktorý je mimochodom veľmi populárnym aj  v prípade počítačov. Okrem toho, že aplikácia podporuje veľké množstvo formátov, tak ponúka aj dodatočné funkcie. Napríklad komfortné prehľadávanie súborov v smartfóne, možnosť streamovania videí prostredníctvom internetu, prehrávanie videí v plávajúcom okne, možnosť vloženia tituliek a ďalšie.

VLC for Android
VLC for Android
Developer: Videolabs
Price: Free+

Počasie

Ďalšia základná aplikácia, ktorú by mal mať každý z nás vo svojom smartfóne je počasie. My Vám dávame do pozornosti aplikáciu Windy, ktorá zaujme prepracovaným dizajnom vrátane widgetu a vizualizáciou počasia.

najlepsie aplikacie pre Android pocasie_Windy
Zdroj: Vosveteit.sk

Navigácia samozrejme nemôže chýbať

Priznáme sa, dlho sme nemohli prísť na chuť Google Mapám. Ale za posledné obdobie sa kvalita tejto aplikácie výrazne zlepšila. Ponúka totiž extrémne veľa dodatočných funkcionalít. Napríklad, keď sa chystáte navštíviť nejaký obchod, tak si viete pozrieť koľko tam býva o danom čase ľudí. Ďalej ponúka prehľad o spojoch mestskej hromadnej dopravy, ďalej ponúka prehľad jednotlivých zariadení (potraviny,  lekárne, čerpacie stanice,..) priamo na mape vo vašom okolí a podobe. Okrem iného v rámci navigácie môžete vidieť aj dopravnú situáciu. Inými slovami, Google Mapy sú multifunkčným nástrojom.

skryte funkcie v navigacii google mapy_rezim jazdy
Zdroj: Vosveteit.sk
Google Maps
Google Maps
Developer: Google LLC
Price: Free

V prípade ak hľadáte úzko špecifickú navigáciu, ktorá sa sústreďuje čisto na navigáciu, tak potom siahnite po aplikácii Waze. Tá patrí medzi najlepšie hodnotené aplikácie svojho druhu, ktorá okrem dopravnej situácii ponúka aj prehľad dopravných hliadok.

Nižšie si môžete pozrieť prehľad ďalších základných aplikácií, ktoré stoja za vyskúšanie.

Tiny Scanner - PDF Scanner App
Tiny Scanner - PDF Scanner App
Google Lens
Google Lens
Developer: Google LLC
Price: Free
Slovak - English dictionary
Slovak - English dictionary
Developer: ProDict
Price: Free
Slovenská pošta
Slovenská pošta
Developer: Slovenská pošta
Price: Free

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close