APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Tieto aplikácie sľubujú, že vám pomôžu naučiť sa cudzie jazyky jednoduchšie a rýchlo: Ktorú z nich skúsite?

Aplikácií na učenie sa cudzích jazykov je na internete mnoho. Ako si však vybrať tú správnu? Pozrite sa náš výber zaujímavých appiek.

Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom. Toto príslovie má niečo do seba a učenie sa cudzích jazykov ešte nikto nikdy neoľutoval. Ak teda chcete začať s učením sa nového cudzieho jazyka, oprášiť si svoje vedomosti alebo si len posíliť znalosť jazyka či už študujete, alebo sa chcete učiť len tak pre radosť, máme pre vás niekoľko tipov na skvelé aplikácie. Pozrite sa na výber tých najzaujímavejších i najlepších aplikácií pre učenie sa cudzieho jazyka.

Babbel

Prvou aplikáciou, ktorú si dnes spomenieme, je Babbel. Ide o veľmi populárnu aplikáciu, ktorá sa podobá reálnym online kurzom s lektorom. Aplikácia má v ponuke množstvo jazykov od typickej angličtiny či nemčiny, cez románske jazyky akými je taliančina či francúzština až napríklad po turecký či švédsky jazyk.

Interaktívne cvičenia zahŕňajú obrázky, často používané frázy a taktiež dialógy z bežného života. Práve množstvo spôsobov, ako si spríjemniť výuku cudzieho jazyka robí aplikáciu Babbel vhodnú ako pre začiatočníkov, tak i pre pokročilých. Aplikácia je dostupná bezplatne v Obchode Play, no ponúka i prémiovú verziu.

Duolingo

Kto z nás by nepoznal známu zelenú sovu ako maskota aplikácie Duolingo. Práve táto aplikácia patrí medzi najopulárnejšie možnosti pre učenie sa cudzích jazykov. Jej farebné rozhranie vás dokáže upútať rovnako ako minihry na precvičovanie si slovíčok či fráz. Výhodou aplikácie je rovnako možnosť učenia sa viacero jazykov súčasne.

Okrem notifikácií, ktoré aplikácia pravidelne posiela pre vašu motiváciu sa k učeniu má v sebe Duolingo tzv. streaks, ktoré sa vám započítavajú za každý deň učenia sa. Duolingo je rovnako ako predchádzajúca alternatíva zadarmo, no ponúka i platený plán. A taktiež ho rovnako môžeme odporúčať ako pre začiatočníkov, tak i pre pokročilých.

Memrise

Našou treťou aplikáciou, ktorá ponúka kvalitné výučbové metódy, je Memrise. Memrise si zakladá na krátkych videách vytvorené rodenými hovoriacimi a dokáže vás tak naučiť ako nové slová, tak celé spojenia či vety. Čo sa týka fráz, aplikácia vás ich výučbou priblíži k bežnej konverzácii a naučí vás ako ich význam, tak i doslovný preklad.

Memrise je k dispozícii ako obmedzená verzia zadarmo, no za minimálny poplatok si môžete zaplatiť i vyššiu verziu. Túto aplikáciu odporúčame pre všetkých, ktorí sa chcú naučiť tú praktickú stránku jazyka pre denné používanie a nechcú sa zaoberať zbytočnými výrazmi, ktoré nikdy nepoužijú.

Lirica

Asi najzaujímavejšou aplikáciou medzi týmto výberom je aplikácia Lirica. Ako už predpokladá jej názov, sústreďuje sa na texty piesní a práve týmto spôsobom sa vám snaží priblížiť slová a výrazy v kontexte. Určite ide o zaujímavé spestrenie pri učení sa jazyka a ak patríte medzi milovníkov hudby, určite vám odporúčame túto aplikáciu vyskúšať.

Nevýhodou aplikácie je jej orientácia len na španielčinu a nemčinu. Ak však plánujete s týmito jazykmi začať, prípadne si prehĺbiť svoje znalosti, smelo do toho! Lirica má k dispozícii voľnú verziu na týždeň, no neskôr od vás vypýta predplatné vo výške 4 dolárov.

Englisch lernen mit Lirica
Englisch lernen mit Lirica
Developer: Lirica
Price: Free+

Drops

Ak patríte medzi tých, ktorí si nové slovíčka zapamätajú najlepšie, keď ich vidia, Drops je tu pre vás ako stvorené! Táto aplikácia ponúka naozaj široké spektrum jazykov, medzi ktorými nájdeme európske, ázijské i africké jazyky. Za pomoci krátkych cvičení doplnených o obrázky vám tak aplikácia dokáže rozšíriť slovnú zásobu či už ste začiatočník alebo pokročilý.

Aplikácia vám zadarmo ponúka každý deň 5 minút výuky, počas ktorej sa vás snaží naučiť čo najviac slov. Ak by vám však takáto možnosť nestačila, Drops ponúka i platenú verziu. Niekedy však stačí i 5 minút a takýmto krátkym cvičením sa môžete naučiť viac ako počas dlhých prednášok.

Ktorú aplikáciu skúsite vy? A poznáte i nejaké iné alternatívy? Podeľte sa s nami v komentároch!

via cnet.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close