SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

The Boring Company, za ktorou stojí Elon Musk otvorí brány špeciálnych prepravných tunelov už o niekoľko týždňov

The Boring Company je spoločnosťou, o ktorej sme mohli počuť už veľakrát. Jedná sa totiž o spoločnosť, za ktorou stojí jeden z najväčších vizionárov našej doby – Elon Musk.

Nie tak dávno Elon Musk prišiel so šialeným nápadom presunúť dopravu pod zem. Pôvodne sa malo jednať o dopravné prostriedky, ktoré by prepravovali naše automobily z jedného konca mesta na druhý. Neskôr však Elon Musk zmenil plány a dopravné tunely začal prispôsobovať pre dopravu ľudí v špeciálnych kapsulách.

Najnovšie Elon Musk prostredníctvom sociálnej siete Twitter oznámil, že k slávnostnému otvoreniu tunelov pre verejnosť dôjde 10. decembra, teda už o pár týždňov.

Špeciálne navrhnuté kapsule na prepravu ľudí by sa mali pohybovať rýchlosťou zhruba 240km/h. Zároveň cena cestovného lístka by mala stáť okolo 1$. Cieľom tohto ambiciózneho projektu je odľahčiť dopravu vo veľkých mestách.

Zdroj: Twitter via edgadget.com, úvodný obrázok: TheBoringCompany

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tip pre vás  Samsung predstavuje nový smartfón z kategórie odolných. Toto je nový XCover 4s, ktorý sa na Slovensku začne predávať od júla
Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close