SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Test vesmírnej lode, Starship, ktorá by nás mala potenciálne odviezť na Mars, počas pristávacieho manévru explodovala

Elon Musk považuje posledný test za úspešný pričom nezabudol pogratulovať inžinierom spoločnosti. Dôvodom je, že sa im podarilo zozbierať ohromné množstvo dát

Jedným z snov Elona Muska je, aby z ľudstva spravil multiplanetárny druh. Ako najviac potenciálna planéta, kde by sme mohli v budúcnosti fungovať, sa zatiaľ javí Mars. Musk dokonca nedávno hovoril o tom, ako by mali vyzerať naše budúce prvé obydlia na červenej planéte. Zároveň však vylúčil, že naša generácia by bola schopnou terraformovať planétu, hoci by si to veľmi prial.

Vesmírna loď, ktorá má zohrať kľúčovú úlohu, explodovala

Kľúčovú úlohu v dosiahnutí tohto cieľa, by mala zohrať vesmírna loď Starship, ktorú spoločnosť SpaceX vyvíja posledné roky. Doposiaľ sme mohli byť svedkami viacerých úspešných, ako aj menej úspešných testovaní jednotlivých komponentov tejto vesmírne lode.

Najnovšie portál nbcnews poukazuje na ďalší test, ktorý však nedopadol „ružovo“, minimálne z pohľadu laickej verejnosti. Dôvodom je, že vesmírna loď explodovala.

„Spoločnosť v stredu v texaskom okrese Cameron County zahájila priamy štart rakety Super Heavy s bezpilotnou vesmírnou loďou Starship na testovací let vo vysokej výške. Spoločnosť SpaceX, ktorú založil a riadi Elon Musk, absolvovala pred stredajším štartom dva lety Starshipu v nízkych výškach.“ píše nbcnew.com.

Ako môžete nižšie vidieť, tak pri pristávacom manévri testu rakety Sarship SN8 došlo bohužiaľ k explózii.

Ale aj napriek tejto explózii, Elon Musk považuje posledný test za úspešný pričom nezabudol pogratulovať inžinierom spoločnosti. Dôvodom je, že sa im podarilo zozbierať ohromné množstvo dát, ktoré sú pre ďalší vývoj rakety Super Heavy s lode Starship nevyhnutné.

„Tlak v palivovej nádrži bol počas horenia v priebehu pristávania nízky, čo spôsobilo, že rýchlosť dotyku bola vysoká & RUD, ale dostali sme všetky údaje, ktoré sme potrebovali!“ Musk tweetoval a ďalej dodal: „Gratulujem tímu SpaceX, sakra, áno!““

Okrem iného v ďalšom statuse napísal:

„Mars, prichádzame“

Podľa posledných slov Elona Muska, na ktoré sme poukazovali niekoľko dní dozadu, po povrchu Marsu by sme sa ľudskou novou mohli údajne poprechádzať v roku 2026. Dokonca povedal, že by to mohlo byť teoreticky aj o niečo skôr, konkrétne hovoril už o roku 2024, ak by všetko išlo dobre.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close