SamsungSpravodajstvo

Test Samsungu Galaxy S10 5G ukazuje prenosovú rýchlosť, ktorá láme všetky rekordy

Takto týždeň dozadu sme mohli byť svedkami testu prenosovej rýchlosti zariadenia Xiaomi Mi Mix 3 5G. Výsledok testu, 1026MB/s zdieľal marketingový riaditeľ spoločnosti Xiaomi. Najnovšie, jeden z prvých majiteľov zariadenia Samsung Galaxy S10 5G, George L. Koroneos ‏, zdieľal na sociálnej sieti Twitter video, v ktorom smartfón podrobil testu rýchlosti sťahovania prostredníctvom známej aplikácie Ookla. Výsledok si môžete pozrieť nižšie.

Ako ste mohli vidieť vyššie, tak prenosová rýchlosť je skutočne obrovská. Koroneosovi sa podarilo bez väčších problémov prekonať magickú hranicu 1Gbps, pričom mu chýbali bez mála 2MB/s, aby dosiahol prenosovú rýchlosť 1,1Gbps.

Aký je rozdiel medzi 4G a 5G?

Mimochodom, pri prenosovej rýchlosti 1Gbps stiahnete celovečerný film v 4K kvalite v priebehu niekoľkých sekúnd.

Pre porovnanie, ak by prenosové rýchlosti neboli obmedzené operátormi, tak pri porovnaní 4G a 5G štandardu môžeme povedať, že maximálna prenosová rýchlosť 5G štandardu je približne 20-krát rýchlejšia ako v prípade 4G.

Na prvý pohľad sa nám môže zdať, že takéto prenosové rýchlosti sú nám zbytočné, ale opak je pravdou. Teda minimálne v prípade Internetu vecí (IoT). 5G technológia totiž nájde využitie pri komunikácii medzi jednotlivými zariadeniami ako sú napríklad autonómne autá, rôzne dopravné systémy, komunikácia medzi rôznymi senzormi, a podobne.

Zdroj: via Twitter

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy
5G Samsung Galaxy S10 5G

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi najväčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close