Spravodajstvo

Tesla zostane aj naďalej verejnou spoločnosťou aj napriek úsiliu Elona Muska zmeniť ju na súkromnú

Tesla zostane aj naďalej verejnou spoločnosťou a to aj napriek snahám Elona Muska, ktorý chcel z nej spraviť súkromnú spoločnosť. Oznámil to prostredníctvom svojho blogu, v ktorom píše:

„Hoci väčšina akcionárov, s ktorými som hovoril povedala, že zostanú v Tesle ak budeme súkromnou spoločnosťou, tak sentiment bol v skratke: „prosím nerobte to“.“

Elon Musk chcel na základe rád Silver LAke, Goldman Sachs a Morgan Stanley spraviť zo spoločnosti súkromný subjekt. Musk tento krok odôvodňoval tým, že už majú dostatok finančných prostriedkov na to, aby spoločnosť mohla byť súkromnou. Musk 7. augusta uverejnil post na sociálnej Twitter, v ktorom písal, že zvažuje previesť spoločnosť do súkromného vlastníctva, cena jednej akcie mala byť 420 $.

Ďalším dôvodom, ktorý Elona Muska odradil od toho, aby sa spoločnosť stala súkromnou bol aj samotný proces zmeny štruktúry vlastníctva, ktorá je veľmi časovo náročná. Elon Musk ďalej píše, že ich sústredenie musia aktuálne primárne fokusovať na prioritu číslo jedna, ktorou je elektromobil Tesla 3.

Mimochodom, spoločnosť Tesla sa stala verejnou v roku 2010 kedy vstúpila na trh ešte bez „reálneho“ produktu. Mala len víziu, ktorú dnes postupne naplňuje.

Zdroj: Tesla via TheVerge, úvodný obrázok:Youtube

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tip pre vás  Pozrite si fototest zariadení Xiaomi Mi 8 Lite a Redmi Note 7. Ktorý je Vašim víťazom?

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close