Spravodajstvo

Tesla zažalovala bývalého zamestnanca, ktorý vynášal gigabajty dát. Dokonca vyvinul hackerský softvér

Spoločnosť Tesla práve podala žalobu na svojho bývalého zamestnanca pracujúceho v Nevade, ktorého Tesla obvinila z krádeže obchodného tajomstva. Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla uviedol, že výroba automobilu Tesla Model 3 bola sabotovaná.

Podľa žaloby, ktorú Tesla vzniesla voči svojmu bývalému zamestnancovi na federálnom súde v Nevade, Martin Tripp, ktorý v októbri 2017 pracoval ako procesný technik  pre spoločnosť Teslu, sabotoval samotnú výrobu automobilu Tesla Model 3. Bývalí zamestnanec údajne narušil výrobný operačný systém a preniesol niekoľko gigabajtov údajov na externé jednotky. Medzi únikmi mali byť rôzne dôverné fotografie a videá, ktoré a týkali samotného spôsobu výroby automobilu Tesla.

Za sabotovanie výroby auta Tesla Model 3 môže mať veľký problém

Tesla vo svojej žalobe tvrdí, že Tripp stihol napísať aj vlastný počítačový kód, ktorým pravidelne exportoval rôzne interné údaje spoločnosti Tesla do rúk tretích strán. Jeho hackerský softvér tak automaticky zasielal rôzne interné informácie mimo spoločnosti Tesla. Priebeh samotnej žaloby budeme sledovať a o ďalších krokoch budeme samozrejme informovať.

Zdroj: arstechnica.com, úvodný obrázok: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Elon Musk Tesla

Redakcia

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.
Close
Close