SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Tesla vyvíja auto v štýle „Jamesa Bonda“. Auto, s ktorým môžete jazdiť aj pod vodou

Elon Musk  pre mnohých je šarlatánom a pre iných zas géniom. Na Vás necháme, ku ktorej skupine ľudí sa priradíte. Prejdime však k jeho najnovšiemu „výstrelku“.

Auto obojživelník

Počas stretnutia akcionárov spoločnosti sa jeden z nich opýtal Elona Muska, či plánuje spoločnosť vyvinúť „vodné“ auto. Elon na neho zareagoval s úsmevom a slovami, že Tesla už má vyvinutý prvý prototyp takéhoto vozidla. Na tému upozorňuje portál businessinsider.com.

Vtipné, že to spomínate… vlastne už sme navrhli také auto ako z filmu „The Spy Who Loved Me“…

Elon Musk sa vôbec nijak netají k láske k Jamesovi Bondovi, kto by sa tym aj tajil. Jednalo sa totiž o sériu filmov, ktoré učarovali ako väčšine chlapcov tak aj dospelým mužom. Povedzme si úprimne, kto z nás si aspoň na chvíľu nepredstavil, že by bol agentom 007?

„Keď som vyrastal v Južnej Afrike, bolo úžasné sledovať Jamesa Bonda v Agentovi, ktorý miloval, ako riadi svoj Lotus Esprit, stlačí tlačidlo a auto sa premení na ponorku,…“, povedal Elon Musk ešte v roku 2013, kedy si kúpil vernú kópiu auta z filmu James Bond.

Auto sa s veľkou pravdepodobnosťou však nikdy do masového predaja nedostane, Elon sa totiž domnieva, že nebude po ňom taký veľký dopyt.

„Možno by sme urobili v nejakom čase malú ukážku týchto áut, bola by to sranda.“, ďalej dodal: „…myslím si však, že trh by bol príliš malý, malý ale nadšený…“

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy
Auto obojživelník Elon Musk Tesla

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi najväčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close