TECHNOLÓGIE

Tesla sa už nebude spoliehať na produkt Nvidie. Od budúceho roka začne používať vlastné AI čipy

Spoločnosť Tesla od budúceho roka ukončuje spoluprácu so spoločnosťou Nvidia, ktorá je momentálnym lídrom na trhu s AI čipmi pre autonómne vozidlá. Tesla už momentálne pracuje na novom vlastnom AI čipe, ktorý je momentálne označovaný ako Hardvér 3, informoval o tom samotný Elon Musk.

Hardvér 3 – revolúcia autonómnych vozidiel

Nový Hardvér 3 bude od budúceho roka osádzaný v nových vozidlách modelu S, X a 3. Vlastná, lepšia technológia má zaistiť zlepšenie jazdných vlastností a všetkých autonómnych systémov, ktoré sú potrebné ku bezpečnej autonómnej jazde. Podľa Elona Muska by mala zmena hardvéru priniesť revolučné výsledky. Momentálny softvér spoločnosti Tesla, ktorý beží na hardvéri od Nvidie, dokáže spracovávať 200 snímkov za sekundu. Špecializovaný čip od Tesly má ale zabezpečiť spracovanie až 2000 snímkov za sekundu.

Kľúč ku vlastnej budúcnosti

Predstavenie vlastného hardvéru by mohla Tesla bezproblémovo odložiť až na ďalšie roky, no práve tento rok bol kľúčový v tom, akú cestu si chce Tesla raziť v budúcnosti. Vlastný hardvér bude nie len výkonnejší ako hardvér konkurencie, no spoločnosť sa hlavne nebude musieť spoliehať na svojich dodávateľov. Tesla sa týmto spôsobom môže zamerať na svoje vlastné potreby a výrobu dokáže dôkladne skĺbiť s výrobou áut, čo bude mať za následok oveľa efektívnejšiu a v niektorých situáciách rýchlejšiu výrobu. Nie vždy sa dá totižto spoľahnúť, či nebude dodávateľ potrebných súčiastok meškať, čo by v prípade výrobcu ako Tesla stálo nemalé finančné straty a zbytočné omeškanie výroby, presne tak, ako to bolo v prípade nedostatku batérií po začatí výroby automobilov v novej fabrike v USA.

Zdroj: techcrunch.com, úvodný obrázok (Tesla)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close