AutáSpravodajstvo

Tesla pripravuje spustenie produkcie v berlínskej Gigafactory. Od otvorenia továrne nás delia týždne

Z produkčných liniek berlínskej továrne Gigafactory by mohli prvé elektromobily Tesla Model Y vyjsť už behom októbra.

Odvážny plán vybudovať novú v poradí štvrtú Gigafactory na výrobu elektromobilov Tesla behom roka prezentoval Elon Musk ešte na jeseň 2019. Sci-fi plány tohto vizionára neskôr narazili na nemeckú byrokraciu, ktorá posúvala začiatok výstavby tejto mega továrne. Automobilka sa taktiež musela vysporiadať s viacerými enviromentálnymi výzvami, ktoré však nakoniec úspešne dotiahla do konca, no naplnenie pôvodného plánu bolo v nedohľadne. Americká automobilka nakoniec síce pôvodný plán spustiť výrobu v júli 2021 premeškala, no časový sklz nebude taký dramatický, ako si väčšina z nás myslela.

Otvorenie Gigafactory Berlin nastane už o pár týždňov

Pripravovanú megatováreň na výrobu elektromobilov Gigafactory Berlin si bol nedávno osobne pozrieť aj ašpirant na nemeckého kancelára, Armin Laschet, ktorého sprevádzal sám Elon Musk. Ten počas prezentácie novej továrne uviedol, že novým cieľom automobilky je spustenie výrobných liniek už v októbri tohto roka, informuje zahraničný portál Electrek.com. Časový sklz je tak na nakoniec iba na úrovni niekoľkých mesiacov a od spustenia výroby nás aktuálne delí iba pár týždňov.

Počas samotnej prehliadky padla zo strany Elona Muska aj kritika na spomínané nemecké regulácie, ktoré výrazne skomplikovali najmä začiatok výstavby prvej Gigafactory v Európe. Ašpirantovi na nového nemeckého kancelára odporučil, aby namiesto hromadenia nových regulácií miestne úrady prehodnocovali už platné nariadenia a vyhodnocovala ich užitočnosť. Armin Laschet v reakcii pomerne prekvapivo čiastočne súhlasil s hlavou automobilky Tesla.

„Niekedy má človek dojem, že vynájsť niečo nové je technologicky jednoduchšie ako odstrániť byrokraciu v Nemecku,“ uviedol v reakcii Armin Laschet.

Prvým modelom, ktorý by mal už v októbri tohto roka opustiť výrobné linky pripravovanej Gigafactory Berlin, bude Tesla Model Y. Kompaktné SUV vychádzajúce zo sedanu Tesla Model 3 však dorazí do Európy o niečo skôr, ako automobilka spustí ich výrobu na „miestnom“ trhu. Posunutie dokončenia továrne zrejme americkú automobilku prinútilo ku tomu, aby už v budúcom mesiaci začala s dodávkami prvých Tesiel Model Y, ktoré sú momentálne dodávané z čínskej Gigafactory. Prví európski zákazníci, ktorí na Model Y čakajú už pomerne dlhú dobu, sa tak budú musieť uspokojiť s „čínskou“ verziou.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close