SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Tesla by mohla zmeniť svet automobilov už v budúcom roku. Čaká nás revolučná technológia

Elon Musk už dlhšiu dobu sľuboval, že automobily Tesla budú mať jedného dňa schopnosť plnej autonómnosti. O dostupnosti tejto vlastnosti sa hovorilo, že by mohla prísť niekedy začiatkom tohto roka, avšak nestalo sa zatiaľ tak.

Plne autonómne autá prídu najskôr v budúcom roku

Elon Musk odkryl informácie, že technológia plne autonómnych automobilov nepríde v tomto roku, ale najskôr v budúcom.

„Myslím, že budeme mať kompletnú funkciu – plné autonómnych áut – tento rok,“ povedal Musk. „Znamená to, že auto vás bude môcť nájsť na parkovisku, vyzdvihnúť vás a odviezť vás až do cieľa bez zásahu v tomto roku. Povedal by som, že som si istý. To nie je otáznik. „

Musk zároveň odhaduje, že takto vybavené auto by sa mohlo objaviť na trhu už v budúcom roku. V skutočnosti Tesla už má túto technológiu vyvinutú, pravdepodobne však ešte nie je v takom stave, aby sa dostala do komerčného využitia. Ako by mohla fungovať v praxi si môžete pozrieť vo videu nižšie.

Zdroj: inverse.com, Youtube.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close