Spravodajstvo

Tesla opäť ponúka bezplatné nabíjanie Modelov S a X. Má to však háčik

Spoločnosť o tom informovala prostredníctvom sociálnej siete Twitter

Budúci majitelia prémiových Modelov S a X od automobilky Tesla sa môžu tešiť na skvelý darček. Spoločnosť Tesla totižto opäť prináša možnosť bezplatného doživotného nabíjania pre nových majiteľov spomínaného Modelu S a X. Tesla o novinke informovala prostredníctvom sociálnej siete Twitter.

Výhoda pre zákazníkov, nevýhoda pre Teslu

Bezplatné nabíjanie na dobíjacej sieti Superchargerov je obrovskou výhodou pre všetkých budúcich majiteľov, ktorí nebudú musieť utrácať ani cent navyše na ultrarýchle nabíjanie. Tesla túto možnosť ponúkala do januára 2017, kedy červené čísla pohli aj s Elonom Muskom, ktorý predošlé riešenie označil za neudržateľné. Tesla tak v tom čase zaviedla limit 400 kWh na rok, čo je pri pohľade na batérie vrcholných modelov naozaj zanedbateľné číslo a bežný majiteľ preskočí ročný limit niekoľko násobne. Najnovšie rozhodnutie je však zrejme vykonané opäť iba na základe zhoršujúcich sa čísel.

Tesla musí opäť navýšiť predaj prémiových modelov

Posledné predajné čísla automobilky Tesla celkom jasne popisujú trend, ktorým sa moc Tesla vydať nechcela a tým je neustále rastúci predaj najlacnejších Modelov 3. Marža na drahších modeloch je oveľa vyššia, čo pre Teslu znamená väčšie zisky. Najnovšie rozhodnutie pre opätovný návrat bezplatného nabíjania teda vyvoláva dojem, že Tesla opäť musí zaujať možných majiteľov prémiových Modelov S a X niečím, čo najlacnejší Model 3 neponúka a práve tým je doživotná možnosť bezplatného dobíjania v sieti Superchargerov.

Bezplatné nabíjanie má svoje limity

I keď Tesla neuvádza žiadny ročný strop, bezplatné nabíjanie má stále svoje hranice. Jeho nevýhodou totižto je, že sa vzťahuje priamo na prvého majiteľa vozidla, teda kupujúceho a nie na samotný automobil. Ak si teda človek kúpi Model S či Model X z druhej ruky, s možnosťou bezplatného dobíjania počítať nemôže.

Tesla bližšie možnosti bezplatného dobíjania vrcholných modelov nešpecifikovala a tak dúfame, že sa nová „akcia“ vzťahuje aj na Európu, respektíve Slovensko a Česko.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close