SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Tesla odhalila nový Roadster. Ponúknuť má dojazd až 1000 km a maximálnu rýchlosť neuveriteľných 400 km/h

Spoločnosť Tesla na včerajšej konferencií predstavila ďalšie elektrické vozidlo. Tentokrát sa nejedná o „klasickú“ limuzínu alebo o rodinné auto, ale Tesla si pre nás pripravila niečo viac. Zoznámte sa s novým elektrickým vozidlom Tesla Roadster, ktorému na chuť určite prídu všetci fanúšikovia naozaj rýchlych áut.

Neuveriteľná sila a zároveň obrovský dojazd

Podľa informácií zverejnených na stránke Tesly, má nové vozidlo Roadster ponúkať až 1000 km dojazd na jedno nabitie batérie. V útrobách Roadsteru sa bude nachádzať ohromná 200kWh batéria, ktorá sa pri najvyšších rýchlostiach určite vyšťaví o čosi skôr. „Môžete cestovať z Los Angeles do San Francisca a späť, iba na jedno nabitie“ povedal Elon Musk pri predstavovaní najnovšieho modelu.

Nová Tesla Roadster má prekonať hranicu 100 km/h za neuveriteľných 1,9 sekundy a 1/4 míle by mala zvládnuť za 8,8 sekundy. Jeho maximálna rýchlosť má presahovať hranicu 400 km/h a to je už naozaj čo povedať. O tento výkon sa bude starať zrejme motor podobný tomu z vozidla Tesla Model S, no Roadster vďaka jeho sile dokáže krútivý moment kolies vytiahnuť až na neskutočných 10 000 Nm. Samozrejme, pri tak vysokom výkone musí byť vozidlo vybavené pohonom všetkých 4 kolies. Roadster na prvý pohľad vyzerá naozaj športovo, no prekvapivo ponúka 4 plnohodnotné sedačky, vďaka ktorým sa v novej Tesle odvezie aj celá rodinka (zrejme bez batožiny).

Zdroj: Tesla

Jeho cena začína na hranici $200 000, pričom je možné objednať si aj „zakladateľskú edíciu“ novej Tesly, ktorá stojí $250 000. Ako sa Vám pozdáva nové monštrum z továrne Tesly?

Zdroj: endgadget.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close