SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Tesla z nenazdajky predstavila novú variáciu elektromobilu Model 3

Spoločnosť Tesla nie je potrebné nikomu zvlášť predstavovať. Jedná sa totiž o spoločnosť vizionára Elona Muska, ktorý rozšíril povedomie o elektromobiloch po celom svete.

Z kuchyne Tesly doteraz vyšlo viacero modelov elektromobilov. Najnovšie spoločnosť predstavila ďalší model, ktorý však vychádza z modelu Tesla 3. Konkrétne sa jedná o automobil stredného dojazdu „Mid Range Battery“.

Tesla.com

Aktuálne tento elektromobil je dostupný len v rámci USA. Jeho dojazd je približne 420 kilometrov podľa EPA. V porovnaní s ďalšími dvomi modelmi Long Range Battery (dojazd  zhruba 500 kilemtrov) a Standard Range Battery (dojazd zhruba 350 kilometrov) sa jedná o zlatú strednú cestu.

„Vzhľadom na to, že výroba a predaj modelu 3 naďalej rýchlo rastie a dosiahli sme trvalý objem výrobnej kapacity nám umožnilo diverzifikovať ponuku našich produktov ešte viac zákazníkov. Naša nová batéria stredného dojazdu sa v tomto týždni predstavila v USA a Kanade, aby sme lepšie vyhoveli  rozličným potrebám mnohých zákazníkov, ktorí chcú vlastniť Model 3…“  píše sa na stránkach spoločnosti Tesla.

Spoločnosť Tesla zároveň potvrdila, že batéria vychádza zo štandardnej architektúry s tým rozdielom, že má menej batériových článkov. Nová verzia tohto elektromobilu by mala byť schopná dosiahnúť rýchlosť 97km/h za 5,6 sekundy. Jej maximálna rýchlosť je 201km/h.

tesla.com

Aktuálne tento model je možné objednať s pohonom zadnej nápravy. Prejdime však k cene, ktorá je jedným z hlavných atribútov pri kúpe nového auta. Nový Mid Range Battery model elektromobilu stojí  33,200 dolárov. Cena je samozrejme pre americký trh.

Tip pre vás  Pozrite si realistický render nového iPhone XI smartfónu. Nevyzerá vôbec zle

Zdroj: via electrek.co

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close