NovinkyTECH

Tesla z nenazdajky predstavila novú variáciu elektromobilu Model 3

Spoločnosť Tesla nie je potrebné nikomu zvlášť predstavovať. Jedná sa totiž o spoločnosť vizionára Elona Muska, ktorý rozšíril povedomie o elektromobiloch po celom svete.

Z kuchyne Tesly doteraz vyšlo viacero modelov elektromobilov. Najnovšie spoločnosť predstavila ďalší model, ktorý však vychádza z modelu Tesla 3. Konkrétne sa jedná o automobil stredného dojazdu „Mid Range Battery“.

Tesla.com

Aktuálne tento elektromobil je dostupný len v rámci USA. Jeho dojazd je približne 420 kilometrov podľa EPA. V porovnaní s ďalšími dvomi modelmi Long Range Battery (dojazd  zhruba 500 kilemtrov) a Standard Range Battery (dojazd zhruba 350 kilometrov) sa jedná o zlatú strednú cestu.

„Vzhľadom na to, že výroba a predaj modelu 3 naďalej rýchlo rastie a dosiahli sme trvalý objem výrobnej kapacity nám umožnilo diverzifikovať ponuku našich produktov ešte viac zákazníkov. Naša nová batéria stredného dojazdu sa v tomto týždni predstavila v USA a Kanade, aby sme lepšie vyhoveli  rozličným potrebám mnohých zákazníkov, ktorí chcú vlastniť Model 3…“  píše sa na stránkach spoločnosti Tesla.

Spoločnosť Tesla zároveň potvrdila, že batéria vychádza zo štandardnej architektúry s tým rozdielom, že má menej batériových článkov. Nová verzia tohto elektromobilu by mala byť schopná dosiahnúť rýchlosť 97km/h za 5,6 sekundy. Jej maximálna rýchlosť je 201km/h.

tesla.com

Aktuálne tento model je možné objednať s pohonom zadnej nápravy. Prejdime však k cene, ktorá je jedným z hlavných atribútov pri kúpe nového auta. Nový Mid Range Battery model elektromobilu stojí  33,200 dolárov. Cena je samozrejme pre americký trh.

Zdroj: via electrek.co

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close