Spravodajstvo

Tesla Model 3 prešla rekordnú vzdialenosť na jedno nabitie. Odmietla sa však znova nabiť

Elektrickým automobilom sa v poslednej dobe relatívne rýchlo zvyšuje dojazd na jedno nabitie a nadšenci sa neboja tieto čísla posúvať až do úplnych extrémov. Dvaja muži z Denveru sa rozhodli prekonať doterajší rekord a po 32 hodinách jazdy sa im to skutočne podarilo. Auto sa však potom z neznámych dôvodov odmietlo nabiť.

Prekonaná vzdialenosť bola vyše dvakrát väčšia ako vzdialenosť, ktorú by mal konkrétny Model 3 vykonať na jedno nabitie. Takéto neuveriteľné dojazdy dosahujú nadšenci elektromobilov čo najefektívnejšou jazdou na vopred určenej trati. Fanúšikovia Tesly Sean M. Mitchell a Erik Strait sa rozhodli na uzavretom okruhu v blízkosti letiska v Denveri nastaviť nový rokord. Dokázali to plynulou jazdou v rýchlosti 30-50 km/h na okruhu, ktorý bol dlhý iba niečo okolo kilometra a jeho celkové prevýšenie dosahovalo niečo okolo troch metrov.

Koľko sa im podarilo najazdiť?

Podľa Tesly by mal Model 3 dosahovať bežne vzdialenosť okolo 350-500 km, no dvom kamarátom sa podarilo z Tesly vymačkať až 975 kilometrov, čo je skoro dvojnásobok vrchnej hranice stanovenej výrobcom. Samozrejme treba brať do úvahy, že predpoklad od výrobcu je robený do premávky a zďaleka nie do takýchto skoro perfektných podmienok. Každopádne celá jazda bola streamovaná na YouTube a nadšenci komunikovali s divákmi pomocou komentárov. Nakoniec sa ich rekordná jazda skončila po 32 hodinách s náskokom na predošlý rekord o 75 km.

Po vytúženom cieli si obaja išli ľahnúť a Teslu nechali nabíjať. Tá však ani po 24 hodinovom nabíjaní nebola schopná vyraziť na cesty a tak musela byť odtiahnutá do servisného centra, kde sa na ňu pozrú mechanici. Tesla Model 3 rozhodne nie je stavaná na tak dlhé trate, no skutočný problém mohla spôsobiť rada iných vecí.

Zdroj: gizmodo.com, úvodný obrázok: Tesla.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close
Pracovné ponuky