Pracovné ponuky
SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Ponuka Alzy sa rozrásta o Teslu „Model 3“ od Elona Muska. S cenou 29 000€ bez dane môže zaujať masy

Model 3 je auto, ktoré sa len nedávno  dostalo do výroby a za ktorým zároveň stojí spoločnosť známeho vizionára Elona Muska. Malo by sa podľa všetkého jednať o najdostupnejšie elektrické auto z dielne spoločnosti Tesla.

Auto viackrát dostalo prívlastok „ľudové“ aj keď je stále pre mnohých ľudí nedostupné vzhľadom na cenovku, ktorá ja pre mnohých a hlavne v našich končinách až príliš vysoká, ale na druhej strane v rámci elektromobilov dostupných na trhu patrí medzi tie nižšie. Najnovšie sa auto dostalo do ponuky internetového obchodu Alza, ktoré ho predáva za 75 0000Kč čo je v prepočte zhruba 29 000€. K cene automobilu však je potrebné ešte prirátať daň, ktorá v tomto prípade činí zhruba 6 000€. Pre server tyinternety.cz to uviedla samotná spoločnosť. Samotná spoločnosť pritom ponúka auto po prečote za 35 000 dolárov (bez dane)

Zdroj: Alza, ilustračný obrázok

Pre záujemcov však problém bude úplne inde

Na prvý pohľad by sa mohol zdať ako hlavný problém cena, ale po jej prekonaní si budete musieť na svojho nového tátoša ešte dlho počkať, Tesla totiž momentálne eviduje zhruba 400 tisíc predobjednávok. Alza však tvrdí, že sa snaží momentálne zabezpečiť dopyt pre svojich zákazníkov v dostatočnom predstihu, treba však dodať že momentálne výrobné pásy vyrábajú denne len niekoľko kusov, v decembri by to malo byť už však 20 000 áut denne.

Zdroj: tyinternety.cz, úvodný obrázok (Tesla.com)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close