SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Tesla čoskoro sprístupní pre vybraných šoférov technológiu plnej autonómie samoriadenia vozidla

FSD technológia bude sprístupnená pre prvých vodičov už v priebehu budúceho týždňa

Ešte v prvej polovici januára tohto roka, Elon Musk odkryl, že plne autonómne autá budú čoskoro realitou. Najnovšie portál electrek.co poukazuje na to, že by sa tak malo stať v priebehu najbližších dní.

Zatiaľ len pre BETA testerov

Elon Musk prostredníctvom sociálnej siete Twitter potvrdil, že FSD (full self-driving) technológia bude dostupnou pre prvých BETA testerov v priebehu budúceho utorka. V statuse nižšie konkrétne napísal:

„Obmedzené vydanie beta verzie FSD bude vydané v utorok budúci týždeň, ako sme sľúbili. Spočiatku bude obmedzené pre malý počet ľudí, ktorí sú odborníkmi a opatrnými vodičmi.“

V súčasnosti nevieme povedať, ako bude táto technológia fungovať v praxi. Očakávania sú však veľkými. Dôvodom je, že Musk v nie tak dávnej minulosti prezradil, že pri využívaní tejto technológie pri jazde z domu do práce, sú potrebné takmer „nulové zásahy“ zo strany šoféra.

Zároveň však treba dodať, že dnes už vieme, že hoci táto aktualizácia prinesie vylepšenia systému, tak aj napriek tomu bude vyžadovať, aby vodič držal ruky na volante a bol neustále pripravený na prípadné prevzatie kontroly nad autom.

„Táto aktualizácia bude skutočne dôležitá, pretože spoločnosť Tesla ju použije na začatie zdokonaľovania svojho úplného samoriadiaceho systému a na vytvorenie prípadu, ktorý by nakoniec odstránil požiadavku na monitorovanie vodiča.“ píše portál.

Zároveň treba dodať, že technológia bude pravdepodobne „doladená k dokonalosti“ v priebehu nasledujúceho roka.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close