SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Tesla Autopilot už dokáže rozpoznať dopravné kužele na ceste. Pozrite si, ako na ne systém reaguje

Automobily spoločnosti Tesla sú opäť o niečo múdrejšie

Autopilot v automobiloch spoločnosti Tesla dostáva ďalšiu zaujímavú funkcionalitu, ktorá by mohla opäť spríjemniť a zlepšiť autonómne jazdenie. Autopilot totižto najnovšie dokáže rozpoznávať dopravné kužele rozmiestnené na cestnej komunikácií, ktoré nie len registruje, ale zároveň dokáže ísť presne po strede dočasne vyznačenej komunikácie, informuje portál Electrek, ktorý sa zameriava práve na spoločnosť Tesla.

Nová funkcia sa objavila už prednedávnom

Registrácia dopravných kužeľov sa v Autopilotovi objavila už pred niekoľkými dňami, no len pred niekoľkými hodinami sa na internete objavili prvé reálne videá z ciest. Nižšie môžete nájsť jedno z najpopulárnejších, ktoré na sociálnu sieť Twitter zavesil používateľ greentheonly.

Príchod tejto funkcie bol naozaj iba otázkou času, keďže spoločnosť Tesla už dlhé roky pracuje na zlepšovaní navigácie aj v úplne neznámych zónach, ktorými sú najmä obchádzky, či miestne práce na ceste. Prvé zmienky o takýchto funkcionalitách sa objavili ešte v roku 2017, no odvtedy spravila spoločnosť naozaj obrovský kus práce.

Nová funkcionalita by mala byť dostupná už v týchto momentoch prostredníctvom najnovšej softvérovej aktualizácie. Pochopiteľne, funkciu môžu vyskúšať iba používatelia s automobilmi, ktoré sú vybavené balíčkom pre plne autonómne riadenie.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close
Pracovné ponuky