fbpx
TECHNOLÓGIE

Automobily Tesla budú už čoskoro schopné prísť za majiteľom na základe jeho polohy

Autonómia vozidiel sa už čoskoro posunie na úplne iný level. Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla, Elon Musk, vo svojich nedávnych Tweetoch prezradil viacero vylepšení, ktoré čoskoro dorazia vo forme softvérovej aktualizácie novších automobilov značky Tesla.

Aktualizácia funkcie Summon

Funkcia Summon sa v automobiloch Tesla nachádza už odjakživa. Jedná sa o pokročilý parkovací systém, ktorý je súčasťou autonómneho riadiaceho systému Autopilot. Automobily značky Tesla dokážu prostredníctvom funkcie Summon zaparkovať svoje auto takmer kdekoľvek, no Tesla chce schopnosti parkovacieho asistenta posunúť na úplne iný level.

Knight Rider v realite

Áno, čítate správne. Ďalšia aktualizácia funkcie Summon by mala priniesť automatický príchod vozidla ku polohe majiteľa. Auto by sa malo orientovať podľa lokácie smartfónu. Aktuálne bude funkcia ale čiastočne obmedzená a bude sa jednať len o presuny na krátku vzdialenosť (napríklad na parkovisku). Ďalšou novinkou bude aj možnosť ovládania auta pomocou smartfónu, čiže sa z neho stane o čosi väčšie autíčko na diaľkové ovládanie.

Netrápte sa s hľadaním miesta v garáži

Novšie Tesly by mali byť do budúceho roka schopné automaticky vyhľadať miesto v parkovacom dome alebo garáži, kde následne úplne samé zaparkujú, bez akéhokoľvek zásahu vodiča. Ten by si mohol bezproblémovo pred vstupom do garáže vystúpiť a ostatné by nechal na aute.

Zdroj: techcrunch.com, úvodný obrázok (Tesla)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close