NávodyXiaomi

Tento veľmi dôležitý režim v Xiaomi smartfónoch pozná málokto: Na čo slúži Bezpečný režim a ako ho spustiť?

Poznáte Bezpečný režim vo vašom Xiaomi, Redmi či Poco smartfóne? Táto funkcia dokáže odhaliť koreň vášho problému v zariadení.

Keby boli smartfóny úplne bez chýb, svet by bol ideálny. To však nie je možné a raz za čas sa i do nášho smartfónu dokáže dostať nejaký problém, ktorý nás dokáže rozhodiť. Našťastie sa dá všetko odhaliť a problém, ktorý vznikne po systémovej stránke, dokážeme odstrániť častokrát aj sami. Prvým krokom k úspešnému odstráneniu problému je však jeho identifikácia. Môže teda ísť o problém vzniknutý vplyvom nejakej aktualizácie aplikácie či samotnou prítomnosťou aplikácie či niečoho dodatočne nainštalovaného. Na druhú stranu však môže ísť i o systémový problém, ktorý vyriešime len tak, že si počkáme na ďalšiu aktualizáciu. A práve Xiaomi smartfóny v sebe majú zabudovaný nástroj, ktorý príčinu problému odhalia. Dámy a páni, predstavujeme vám Bezpečný režim.

Je problém v systéme alebo za to môže nejaká aplikácia?

Rozoznať príčinu softvérového problému v Xiaomi, Redmi i Poco smartfóne je úplne jednoduché. Poslúži nám k tomu práve spomínaný Bezpečný režim, ktorý nás dostane do stavu, kedy sa náš smartfón bude správať, ako keby nemal v sebe žiadnu aplikáciu okrem tých predinštalovaných. A ako už môžete tušiť, „čistý“ systém len s nadstavbou MIUI a jej aplikáciami by dokázal poodhaliť, či je problém v nadstavbe alebo niekde inde.

Akonáhle sa tak problém neobjaví v čase, kedy využívate Bezpečný režim, problém bude v aplikáciách, ktoré máte v svojom smartfóne. Ak sa však váš systémový problém so smartfónom objaví i v Bezpečnom režime, máte tri možnosti. Odovzdať svoj smartfón do servisu pre prehranie vášho systému, počkať na najbližšiu aktualizáciu, prípadne tí odvážnejší si môžu nahrať novú ROM sami či spraviť downgrade systému.

Ako sa do Bezpečného režimu dostať?

Bezpečný režim je v smartfóne veľmi dobre skrytý a práve preto ho nepoznajú všetci používatelia smartfónov, bežiacich na nadstavbe MIUI od Xiaomi. Dostanete sa k nemu tak, že najprv úplne vypnete svoj smartfón. Následne sa ho pokúsite zapnúť, no akonáhle sa objaví logo nadstavby MIUI, stlačíte a podržíte tlačidlo stíšenia zvuku, až kým sa váš smartfón úplne nezapne.

Informáciu o tom, že sa váš smartfón nachádza v Bezpečnom režime, nájdete v ľavej spodnej časti vášho zariadenia. Z tohto režimu sa dokážete dostať jednoducho. Obyčajne vypnete svoje zariadenie a následne ho opätovne zapnete, tentokrát však už bez držania tlačidla stíšenia zvuku.

Poznali ste bezpečný režim i predtým? A využili ste ho už niekedy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close