SpravodajstvoTECHNOLÓGIEZariadenia

Tento týždeň bude ohlásený nový Bluetooth 5

Bluetooth SIG – firma stojaca za rovnomennou službou oznámila, že tento týždeň, 16.6. vo štvrtok, nám bude predstavená nová aktualizácia doterajšieho Bluetooth 4.2 s novým názvom 5.0.  Nová verzia tejto technológie bude až 4-krát rychlejšia a bude mať 2-násobný dosah oproti doterajšej verzii technológie.

V ideálnych podmienkach to znamená rýchlosť 2mbps a maximálny dosah až 300 metrov.

Nový Bluetooth bude mať zľahčené odosielanie dát nespárovaným zariadeniam, z čoho budú môcť profitovať rôzne nové služby, ako sú napríklad Treasure Tag od Microsoftu alebo rôzne nové funkcie spojené s Continuom.

Profitovať z tohto bude, samozrejme, aj Internet vecí (Internet of Things).

Ešte nie je úplne jasné, či bude nová technológia vyžadovať aj nový hardvér, respektíve telefón, ale to všetko sa pravdepodobne dozvieme tento týžďen. Nový Blouetooth 5.0 by mal prísť až v roku 2017.

Bluetooth

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close