NovinkyTECHZariadenia

Tento objav založený na dekáde starej technológie zvýši výdrž batérie a nabije ju za pár sekúnd

Každý deň je možné sledovať ako sa zvyšuje výkonnosť našich zariadení a to hlavne po hardvérovej stránke, ale na jeden aspekt mnoho výrobcov stále zabúda, resp. nenapreduje ako ostané časti zariadenia – výdrž batérie.

Všetko by sa však mohlo zmeniť objavom výskumníkov z UFC (University of Central Florida), ktorým sa podarilo skombinovať najlepšie aspekty batérií – rýchle nabíjanie, vyššia výdrž a to všetko na základe niekoľko dekád starej technológie, ktorá sa dočkala v týchto dňoch menšieho update-u. Výskumníkom sa totiž podarilo skombinovať nanomateriály a 2D materiály, ako je napríklad graphene.

„Doteraz bolo problémové, aby tieto dva materiály spolu kooperovali v existujúcom systéme čo bolo prekážkou. Vyvinuli sme chemickú reakciu, takže môžeme veľmi jednoducho môžeme integrovať tieto materiály s dvojdimenzionálnymi materiálmi.“

Zdroj: pubs.acs.org

Tento proces by mal údajne zabezpečiť nabíjanie batérií v niekoľkých sekundách a batériu by mal udržať pri „živote“ zhruba týždeň, podľa testov takto nabitá batéria by mala dosiahnuť životný cyklus 30.000 nabití.

Pevne veríme, že tento proces, ktorý objavili vedci na UFC čoskoro nájde cestu aj do konzumného života.

 

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Pridaj komentár

Close
Close