AppleSpravodajstvoXiaomi

Tento lacný Xiaomi smartfón dokázal prekonať i predaje iPhonu 13: Vlastníte tohto obľúbenca i vy?

Xiaomi sa minulý mesiac opäť raz dostalo na vrchol, teda aspoň u obľúbeného predajcu smartfónov. Lacný Redmi 9A prekonal i predaje iPhonu 13.

Keď americká spoločnosť Apple minulý mesiac predstavila svoje nové smartfóny z radu iPhone 13, určite nečakala, že ho predajmi prekoná i taký lacný smartfón z radov Xiaomi. V skutočnosti však Xiaomi bodovalo s rok starým modelom, ktorého cena je dlhodobo pod úrovňou 100€, čím si model s označením Redmi 9A získal pozornosť a obľúbenosť u mnohých fanúšikov. Populárny predajca smartfónov v Číne však teraz zverejnil štatistiky predajov za minulý mesiac a ak by ste si mysleli, že po smartfónoch zo série iPhone 13 bol tak veľký dopyt, sledujte, o koľko modelov prekonal lacný Redmi 9A v predajoch nové „jablčné zariadenia“.

Lacný Redmi 9A kraľuje v predajoch za september

Ako nás informuje portál Gizmochina.com, lacný model s názvom Redmi 9A prekonal v predajoch základný model z radu iPhone 13 celkovo o 30 931 predaných kusov. Redmi 9A od Xiaomi sa teda umiestnil na prvej priečke v predajoch a hneď za ním nasleduje minuloročný iPhone 12. Novinka z radov iPhone 13 sa umiestnila až na treťom mieste.

Na zozname top dvadsiatky v predajoch za september u tohto predajcu sa však nachádzajú i iné modely z dielne Xiaomi. Hneď piate miesto obsadil model s názvom Redmi Note 9 4G, ktorý na našom trhu poznáme pod označením Redmi 9T. V závese za ním nájdeme aj obľúbený Redmi K40, ktorý nie je ničím iným ako premenovaným Poco F3. Ďalej sa v top dvadsiatke nachádza i Redmi Note 9 Pro, Redmi Note 9, Redmi Note 10 Pro či Redmi 8A. Ako môžete vidieť, ľudia siahajú skôr po lacnejších modeloch, čo je pre Xiaomi veľkou výhodou. Americký Apple totiž neprodukuje lacné smartfóny, čo nahráva do karát čínskemu gigantovi.

Výbava populárneho smartfónu zaujme i dnes

I keď ide o veľmi lacný smartfón, svoje publikum si Redmi 9A nájde i dnes. Model totiž prichádza s čipsetom MediaTek Helio G25, ktorý je dostačujúci na základné úkony ako je volanie, posielanie správ, surfovanie po internete či fotografovanie. Tí odvážnejší však využívajú tento smartfón i na jednoduché hry.

Model ponúka i 13mpx snímač kamery, ktorý však nedopĺňa žiadny iný. Selfie snímky si viete zhotoviť vďaka 5mpx snímaču. Výhodou modelu Redmi 9A je prítomnosť 5000mAh batérie, ktorá je taktiež obrovským lákadlom. Prostredníctvom 10W nabíjania však jej nabíjanie chvíľu potrvá. Na základné úkony však model bohato postačí a práve to je jeho zámerom. Osloviť nenáročné publikum. A musíme uznať, že sa to spoločnosti náramne podarilo.

Vedeli by ste si predstaviť používať takýto menej vybavený smartfón? Alebo ho dokonca niekto z vás i vlastní? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close