Windows 10

Tento koncept Centra akcií vo Windowse 10 vyzerá naozaj úchvatne. Microsoft by sa mohol určite inšpirovať

Centrum akcií je jedným z hlavných pilierov moderného operačného systému Windows 10. I keď ho poznáme od nepamäti, Centrum akcií je vo Windows 10 naozaj výnimočné. Microsoft nám vďaka nemu umožnil oveľa rýchlejšie vykonávanie niektorých akcií, implementoval doňho upozornenia a v poslednej dobe sa doň dostalo mnoho ďalších funkcií, ktoré výrazne zrýchľujú a zjednodušujú prístup. Jeho grafické prevedenie určite nie je zlé, no Microsoft má stále čo vylepšovať. Ako si ale Centrum akcií predstavujú samotní používatelia Windowsu 10? Poďme sa spoločne pozrieť na najnovší zaujímavý koncept.

Centrum akcií v modernom, no zároveň prehľadnom prevedení

S najnovším konceptom moderného Centra akcií prišiel študent informatiky a samouk dizajnu Samuel Ojeda. Svoje úctyhodné „dielo“ predstavil na stránke medium.com, kde si takmer okamžite našiel desiatky fanúšikov. Hneď na začiatok musíme povedať, že Centrum akcií v tomto prevedení vyzerá naozaj úžasne. Z pohľadu praktických prvkov, autor využil hneď niekoľko funkcií zo starého Windowsu 8, ktoré čiastočne obmenil modernými prvkami Windowsu 10. Do dizajnovej stránke to vyzerá tak, že si autor vyberal z viacerých systémov a aplikácií. Centrum akcií v niektorých situáciách pripomína klasický Windows, v niektorých prípadoch ChromeOS a niekedy dokonca aj iOS do Applu. Najviac viditeľný je ale windowsácky Fluent Design, ktorý v tomto prevedení určite vyniká oveľa viac, ako klasické Centrum akcií vo Windowse 10.

Zdroj: medium.com

Príliš veľa vecí na jednom mieste?

Centrum akcií od Samuela Ojeda sa v niektorých situáciách zdá byť naozaj preplnené. Je to ale až príliš? Podľa nás určite nie. Každý používateľ by mal v praxi na výber, čo chce a čo naopak nechce vidieť v Centre akcií. Niekto má jednoducho rád všetko na jednej kope, niekto najradšej využíva Centrum akcií na notifikácie.

Zdroj: medium.com

Čo hovoríte na tento koncept? Prijali by ste takéto prevedenie aj v praxi?

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (medium.com)

Tagy
Close
Close