fbpx
SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Telekom vypína DSL v prvých mestách a obciach. Prečo tak robí a čo to bude znamenať pre zákazníkov?

Dôvod, prečo spoločnosť Telekom vypína DSL spočíva vo výmene súčasnej infraštruktúry za novšiu a modernejšiu optickú sieť

Spoločnosť Slovak Telekom pred malými chvíľami prostredníctvom tlačovej správy informovala, že vo vybraných mestách a obciach vypína DSL. Čo to bude však znamenať pre aktuálnych zákazníkov využívajúcich túto službu?

Zákazníci sa nemusia báť, že stratia prístup k internetu, či k iným službám

Dôvod, prečo spoločnosť Telekom vypína DSL spočíva vo výmene súčasnej infraštruktúry za novšiu a modernejšiu. V súčasnosti vybrané lokality využívajú metalickú optiku, pričom postupne bude nahradzovanou za optické siete.

V praxi to znamená, že Telekom ponúkne nový technologický štandard pre existujúcich zákazníkov, ktorí využívajú DSL pripojenie. Spoločnosť v rámci publikovanej správy hovorí, že zákazníkom umožní bezplatný prechod na služby optickej siete, ktorá ponúka viacero výhod. Napríklad rýchlejšie prenosové rýchlosti pri rovnakých nákladoch, nižšiu poruchovosť, lepšiu latenciu, dostupnosť nových služieb a podobne.

Toto je prvých 12 lokalít, ktoré spoločnosť odrezáva od DSL

Telekom hovorí, že s týmto pilotným projektom začína v 12 lokalitách nižšie.

 • Brodzany, obec v okrese Partizánske
 • Čajkov, obec v okrese Levice
 • Čataj, obec v okrese Senec
 • Handlová (Morovnianska cesta a Okružná ulica), mesto v okrese Prievidza
 • Jakubov, obec v okrese Malacky
 • Lastomír, obec v okrese Michalovce
 • Dražovce, mestská časť Nitry
 • Nová Dedinka (okrem častí Osada a Zlatý Karas), obec v okrese Senec
 • Rybník, obec v okrese Levice
 • Trstená (sídlisko Západ), mesto v okrese Tvrdošín
 • Vinné, obec v okrese Michalovce
 • Zemplínska Široká, obec v okrese Michalovce

Telekom bude proaktívny

Dobrou správou je, že prechod na modernejšie služby nezostane len na pleciach zákazníkov. Telekom sľubuje, že bude proaktívne kontaktovať zákazníkov v daných lokalitách, pričom im ponúkne bezplatný prechod na novú infraštruktúru.

„Telekom bude dopredu proaktívne kontaktovať zákazníkov v lokalitách, kde dôjde k vypnutiu DSL technológie a ponúkne im bezplatný prechod na optickú sieť. Technici operátora dotiahnu optický kábel až do domu alebo bytu zákazníka a prepoja a odskúšajú pripojené zariadenia a to bez poplatku za inštaláciu či prerušenia poskytovania služieb pevného internetu a digitálnej televízie.“ píše sa v publikovanej správe.

Spoločnosť v závere dodáva, že zákazníci môžu prejsť bezplatne z DSL internetu na optický internet aj počas viazanosti, ak si zvolia rovnaký alebo vyšší program Magio internetu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close