SpravodajstvoZariadenia

Pripravované telefóny Nokia nebudú používať objektívy Carl Zeiss

Za starých čias Lumie 1020 a PureView 808 bola Nokia známa používaním objektívov Carl Zeiss a zobrazovacej technológie PureView. Odvtedy sa veľa zmenilo. Microsoft odkúpil Nokia divíziu zariadení a služieb, a to, čo z firmy zostalo, sa len teraz dostáva späť na trh so smartfónmi.

V súčasnosti vydávané telefóny Nokia v skutočnosti vyrába HMD Global, ktorá má na značku licenciu. Nie je teda prekvapením, že spoločnosť úplne nelipne na rovnakých typoch produktov, aké vyrábala stará Nokia, keďže aj na Twitteri potvrdili, že už nepoužívajú objektívy Zeiss.

Zdroj: vlastný

Investícia do zobrazovacej technológie aj v budúcnosti

Otázky sa natískajú aj ohľadom PureView, a zatiaľ čo mnohí fanúšikovia chcú obnovené zariadenie s 41MP objektívom, ktorý nájdete na Lumii 1020, je dôležité si uvedomiť, že zobrazovacia technológia PureView v súčasnosti patrí spoločnosti Microsoft.

Samozrejme, neznamená to, že Nokia telefóny nebudú mať v budúcnosti kvalitné fotoaparáty. Jednoducho to len nebude fungovať rovnakým spôsobom, na aký sme zvyknutí. Nokia Mobile potvrdila, že bude aj naďalej investovať do zobrazovacej technológie, rovnako ako každá smartfónová spoločnosť.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close