PC HRYSpravodajstvoTECHNOLÓGIE

„Technologická revolúcia“ sa blíži. AMD predstaví prvé 7nm procesory a grafické karty už na konferencii CES 2019

Najväčšia technologická výstava a konferencia CES 2019 sa nezadržateľne blíži a spolu s krátiacim sa časom, sa objavujú aj prvé informácie o tom, aké technologické novinky nám plánujú svetové spoločnosti predstaviť. Jedna z najočakávanejších konferencii je ale oficiálne potvrdená a s najväčšou pravdepodobnosťou na nej bude predstavené to, na čo už niekoľko mesiacov napäto čakáme.

Kľúčová je zrejme konferencia spoločnosti AMD

Jednou z hlavných a ostrosledovaných konferencii, bude zrejme konferencia spoločnosti AMD, ktorá plánuje predstaviť zásadné novinky vo svete technológií. Reč je o pripravovaných 7nm procesoroch a grafických kartách, ktoré príde predstaviť samotný prezident a generálny riaditeľ spoločnosti AMD, Dr. Lisa Su. Ako sa uvádza v samotnej tlačovej správe výstavy CES: „spoločnosť AMD plánuje katapultovať výpočtové, herné a vizualizačné technológie s prvými 7nm vysokovýkonnými procesormi a grafickými kartami na svete. „

Nová generácia procesorov Ryzen, Threadripper a grafických kariet Vega

Noviniek od spoločnosti AMD bude naozaj veľa. Problém je však v tom, že žiadna z noviniek nie je menej podstatnou, ale všetky novinky hrajú takmer tú istú úlohu v postavení samotnej spoločnosti. Ako prvú ale spomenieme v poradí 3. generáciu procesorov Ryzen, ktoré budú samozrejme postavené na najnovšej 7nm Zen 2 technológií. V poradí druhé určite spomenieme 3. generáciu výkonných procesorov Ryzen Threadripper, ktoré budú, pochopiteľne, taktiež postavené na technológii Zen 2. V poslednom rade treba ale spomenúť prelomové grafické karty, ktoré budú postavené na 7nm Vega architektúre, ktorá má hráčom a grafikom poskytnúť neskutočné množstvo výkonu.

Rok 2019 bude pre svet grafických kariet a procesorov opäť podstatným míľnikom. Spoločnosť Nvidia takisto pripravuje dlhoočakávané novinky a podobne je na tom aj spoločnosť Intel, ktorá v posledných rokoch tvrdo súperí práve s AMD v oblasti procesorov a onedlho sa chce zapojiť aj do trhu s grafickými kartami.

Tip pre vás  Skladací Samsung Galaxy Fold zažije svoj "návrat" už v júli, naznačil to jeden z vrcholných predstaviteľov

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Techpowerup.com)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy
Close
Close