TECHZaujímavosti

Farmári chcú využívať technológiu rozpoznávanie tváre na rybách

Vyzerajú podľa vás všetky ryby rovnako? Nuž, nie je tomu tak.

Zahraničný portál Bloomberg priniesol report o tom, že európsky gigant Cermaq Group AS sa chystá využívať technológiu rozpoznávanie tváre, avšak nie ľudskej, ale rybej. Áno, čítate správe, rybej tváre.

Na prvý pohľad sa môže zdať tento nápad ako zbytočným, ale nie je tomu tak Harald Takle, hlavný výskumník spoločností hovorí, že vďaka tejto technológii môžu vybudovať zdravotnícky zaznám každej individuálnej ryby.

Ak sa pýtate prečo by to robili tak cieľom je, vyvinutie technológie, ktorá umožňuje sledovať rôzne infekčné choroby lososov ako aj morské vši a ďalšie neduhy, ktoré stretávajú tieto ryby na farmách pozdĺž nórskeho pobrežia. Sledovať pritom budú nepatrné odchýlky vo vzorcoch škvŕn okolo rybích očí, ktoré by im mali poskytnúť dostatok informácií.

Ryby nie sú jedinými zvieratami, ktorým „študujeme“ tváre

Ryby nie sú jediným zvieraťom nášho záujmu, ktorým študujeme tváre. Napríklad poľnohospodári sledujú v súčasnosti aj kravy, ktorým diagnózujú týmto spôsobom zdravotný stav.

Zdroj: via Futurism

Dostávajte tie najlepšie a najnovšie informácie z VoSveteit.sk

Odoslaním e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Tip pre vás  Prepíše Samsung pravidlá fotografovania mobilom? V druhej polovici tohto roka chce priniesť prvý smartfón so 64MP kamerou na svete
Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close