SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Technológia MicroLED by mohla zmeniť nositeľné zariadenia na nepoznanie. Prvé kúsky uvidíme už v budúcom roku

Výroba nových MicroLED displejov sa začne už čoskoro. Prvá továreň bude otvorená v Taiwane

Trh s nositeľnými zariadeniami by mohol už čoskoro prejsť veľkou technologickou revolúciou. Dvojica taiwanských výrobcov elektroniky sa totižto už onedlho pustí do výroby prvej várky displejov, ktoré budú využívať technológiu MicroLED. Tá je v porovnaní s existujúcimi OLED displejmi niekoľkonásobne lepšia. O plánoch spoločností RiTDisplay a PlayNitride informoval zahraničný portál Digitimes.

MicroLED vs OLED

O technológií MicroLED sa najviac hovorilo ešte minulý rok, kedy taiwanský výrobca PlayNitride ukázal svetu svoj prvý prototyp zariadenia s novou zobrazovacou technológiou. I keď prvý prototyp nevyzeral úplne revolučne, technológia sama o sebe prešla počas posledných mesiacov obrovským vylepšovacím procesom. Oproti klasickým OLED displejom v nositeľných zariadeniach budú MicroLED displeje niekoľkonásobne lepšie a to hneď vo viacerých oblastiach.

Zdroj: TrendForce

Zrejme najhlavnejšou výhodou MicroLED displejov sú ich malé rozmery, respektívne naozaj malá hrúbka displeja. Displej je zároveň krajší a jasnejší, ako jeho OLED konkurent. Za jasnosť môžu najmä špeciálne LEDky vyrobené z anorganickej gáliovo-nitridovej zmesi. Tie zároveň zaručujú aj oveľa lepšiu životnosť, ako OLED displeje, ktoré časom podliehajú degradácii.

Prvé hodinky uvidíme už o pár mesiacov

Ako uvádza portál Digitimes, taiwanskí výrobcovia MicroLED displejov uzatvorili dohodu s nemenovaným výrobcom nositeľných zariadení v USA, ktorý by mal vývoj svojich inteligentných hodiniek spustiť ešte v 3. kvartáli tohto roka. Samotní výrobcovia displejov taktiež skonštatovali, že prvé reálne produkty by mali byť na trhu dostupné už začiatkom roku 2020.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy
Close
Close