SpravodajstvoZariadenia

Technické špecifikácie prvej inteligentnej OnePlus TV boli čiastočne odhalené

Spoločnosť OnePlus sa chce do trhu s televízormi pustiť naozaj vo veľkom štýle

Len pred niekoľkými dňami sme informovali o oficiálnom dátume predstavenia prvej inteligentnej televízie od spoločnosti OnePlus, ktorá chce v tomto segmente bojovať najmä s čínskym Xiaomi. Pár dní po odhalení dátumu predstavenia sa konečne začínajú objavovať aj technické špecifikácie prvých modelov a musíme povedať, že sa máme na čo tešiť.

Prvé technické špecifikácie sú na svete

Technické špecifikácie očakávanej OnePlus TV boli zverejnené na profile Android TV Rumors na sociálnej sieti Twitter. Ako je vidno na samotnom obrázku v spomínanom príspevku, nová OnePlus TV, zatiaľ pomenovaná ako OnePlus Dosa, bude vybavená procesorom MediaTek MT5670, grafickým čipom Mali-G51 a až 3GB RAM. Po výkonnostnej stránke tak bude OnePlus TV na úrovni zhruba ako drahšie Android TV boxy, čo je úplne postačujúce pre pozeranie TV, či prehliadanie aplikácií, prípadne hranie menej náročných hier.

Rozlíšenia sa neľakajte

Už nejakú dobu sa šušká o tom, že prvá OnePlus TV bude postavená na technológií QLED, s ktorou ide ruka v ruke 4K rozlíšenie. V spomínanom príspevku sa však nachádza údaj iba o klasickom FullHD rozlíšení. Treba si ale uvedomiť, že samotný screenshot bol vytvorený zo stránok Google Play Developer Console, takže sa jedná o natívne rozlíšenie Menu v operačnom systéme. 

Očakávať môžme vlastnú OS nadstavbu

Podobne ako je tomu pri smartfónoch s operačným systémom Android, aj výrobcovia televízorov s operačným systémom Android TV siahajú po svojich „vylepšovacích“ softvéroch – tzv. nadstavbách. V prípade smartfónov od OnePlus nesie nadstavba označenie Oxygen OS a podobným smerom sa chce výrobca uberať aj v prípade prvej OnePlus TV. Na bližšie detaily o systéme a používateľskom prostredí si ale musíme zrejme počkať až do samotného predstavenia prvých modelov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close