SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

TCL predstaví počas CES 2020 novú generáciu technológie Mini LED. Sľubuje nový zážitok zo sledovania TV

Výrobca chytrých televízorov TCL sľubuje, že počas udalosti CES 2020 prinesie novú generáciu technológie Mini LED, ktorá má priniesť kvalitnejších obraz.

Chytré televízie pomaly, ale isto dobýjajú naše domácnosti. Druhý najväčší výrobca chytrých televízorov na svete, spoločnosť TCL oznámila, že počas udalosti CES 2020, ktorá sa bude konať už o pár dní v Las Vegas, predstaví novú generáciu technológie zadného podsvietenia Mini LED.

Spoločnosť hovorí, že tento nový štandard obrazovej kvality sa operia o tisíce jednotlivých diód Mini LED v spojení s technológiou Quantum Contrast, ktorá určuje nový štandard kvality obrazu (pozn. redakcie: Quantom Contrast je technológia, ktorá umožňuje lepšie ovládať kontrast obrazu. Pre ilustráciu si predstavte obraz, v rámci ktorého sú stovky zón s možnosťou prispôsobenia kontrastu, technológia Quantom Contrast ich má však niekoľko násobne viac. Výsledkom je oveľa presnejšia kontrola farebných zón). Táto technológia by mala byť primárne využívaná v prémiových modeloch televízorov spoločnosti.

TCL_CES_Teaser
Zdroj: TS

„TCL je nadšená svojou prítomnosťou na najvyššej úrovni na veľtrhu CES, kde môže zdieľať nielen novú rozvíjajúcu sa technológiu Mini LED, ale taktiež víziu prepojenia umelej inteligencie a internetu vecí,” hovorí Kevin Wang, CEO spoločnosti TCL Industrial Holdings a TCL Electronics, a dodáva: „TCL je odhodlaná dodávať široké spektrum produktov, ktoré uspokoja potreby používateľov a poskytnú im nielen lepšie zážitky ale aj viac zážitkov. Rovnako tak, ako to platí pri všetkých našich produktoch, verím, že táto nová produktová rada televízorov zlepší život a prinesie radosť do domácností po celom svete.”

Aktuálne však nie je známe, aké konkrétne zmeny spoločnosť TCL prinesie na CES 2020 v porovnaní so súčasnou technológiou podsvietenia Mini LED. Môžeme len hádať, či to bude viac diód, viac doplnkových funkcií spojených s podsvietením a podobne. V každom prípade, viac sa dozvieme už o pár dní, a pevne veríme, že slová spoločnosti TCL, ktoré hovoria „Zdvihneme latku“ sa potvrdia aj v praxi.

Prečo je technológia Mini LED tak zaujímavou?

Technológia Mini LED je v súčasnosti celkom žiadanou technológiou, a to aj na úkor OLED panelov. Dôvodom je, že dokáže vytvárať jasnejší obraz, ako spomínaný OLED panel a zároveň sa v prípade tejto technológie nestretnete s vedľajším efektom vypaľovania pixelov pri statickom obraze (napr. loga televíznych staníc, šetriče obrazoviek,..).

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close