Spravodajstvo

TCL pracuje na smartfóne s 10“ obrazovkou, ktorú je možné ohnúť v 2 častiach. Našli by ste pre takéto zariadenie využitie?

TCL disponuje prototypom zariadenia, ktoré je možné ohnúť v dvoch častiach displeja. Vďaka tomu ho je možné rozložiť približne do veľkosti 10“.

Spoločnosť TCL pracuje na zariadení, ktoré by mohlo zmeniť definíciu skladateľných smartfónov. Zatiaľ čo výrobcovia ako Samsung či Huawei sa sústredili na skladateľný smartfón s  jedným ohybom, tak TCL pracuje na zariadení s 2 ohybmi.

TCL skladatelny smartfon o velkosti tabletu
Zdroj: Youtube (CNET)

Čínska spoločnosť TCL v  snahe vytvoriť čo „najväčšie“ zariadenie, ktoré by sa bezproblémovo zmestilo do vrecka väčšiny z nás, vytvorila koncept zariadenia, ktoré sa ohýba v 2 častiach. Spoločnosť nazvala tento mechanizmus ako „drakový“ záves. Vo svojej podstate ako môžete vidieť vyššie sa jedná o 10“ zariadenie o veľkosti tabletu, ktoré je možné na úkor o niečo väčšej hrúbky poskladať do veľkosti bežného smartfónu. Nižšie vo videu si môžete pozrieť (zatiaľ) nefunkčný prototyp zariadenia.

Video ako ste mohli vyššie vidieť odhaľuje, že zariadenie disponuje 4 kamerami umiestnenými v zadnej stene zariadenia, jednou prednou selfie kamerou. Nechýba ani nabíjací port typu USB Type – C. Čo sa týka ďalších informácií, tak tie bohužiaľ nie sú známe, vrátane mena zariadenia či očakávanej ceny.

TCL skladatelny smartfon o velkosti tabletu_2
Zdroj: Youtube (CNET)

V  súčasnosti je ešte otázna ešte funkčnosť operačného systému. Je možné predpokladať, že zariadenie bude pravdepodobne vybavené Androidom 10, ten je však aktuálne prispôsobený na skladateľne zariadenia s jedným ohybom. V každom prípade, pevne veríme, že čoskoro sa dozvieme o zariadení viac informácií. Vedeli by ste nájsť využitie pre takéto zariadenie? Mimochodom, spoločnosť Xiaomi tak isto pracuje na podobnom zariadení. V  prípade Xiaomi však je displej neustále v kontakte s prostredím, na rozdiel od prototypu TCL, v prípade ktorého je displej chránený v zloženom stave.

Takto by mal vyzerať skladateľný smartfón od Xiaomi

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close