SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Táto batéria by vyliečila vybuchujúci Samsung Note 7

Profesor Tuft University, Mike Zimmerman prišiel s novou technológiou na poli batérií, ktorá robí z akumulátora výrazne bezpečné zariadenia ako ho poznáme teraz. Totiž akumulátor pri poškodení ako je napr. rozstrihnutie, prepichnutie a podobne nevyvoláva žiadnu nebezpečnú reakciu ako je tomu pri súčasných batériách.

Pýtate sa ako je to možné? Zimmerman totiž vymenil horľavé súčasti klasických batérií špeciálnym plastovým polymérom, ktorého vlastnosti dokonca spomaľujú proces horenia. Mimochodom, paradoxom je, že toto riešenie je zároveň aj ekonomickejšie.

Batériu však nečakajte ešte v najnovších zariadeniach, totiž Zimmerman momentálne hľadá spoločnosť, ktorá by bola schopná investovať do tohto produktu s čím sa spája rada testovaní a získavaní certifikátov, ale kto vie, možno niektoré kórejské spoločnosti by mali záujem o daný produkt.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close