Spravodajstvo

Táto 5G konšpirácia vám ukáže, ako si postaviť gitarový pedál

Nedávno sa na internete objavili záhadné výkresy, ktoré vyobrazujú úplne bežnú vec

5G je zlo a Slovensko už za chvíľu padne do rúk Billovi Gatesovi. Nie, nemyslíme to vážne, no aj s takýmito názormi sa môžete stretnúť nielen u nás, ale aj po celom svete.

Svedčia o tom aj záhadné nákresy, ktoré sa objavili na Twitteri, či Facebooku a okamžite sa stali virálnymi. Čo presne zachytávajú? Na týchto schémach je údajne zachytené, ako sú vakcíny proti koronavírusu upravené tak, aby ľuďom zaviedli do tela elektronický čip. Na tému upozornil portál Gizmodo.

Na prvý pohľad ide o naozaj desivý výjav, no pravda sa ukrýva niekde inde. Výkresy nie sú nejakým diabolským plánom o ovládnutie sveta, ale len diagramy, ktoré popisujú celkom jednoduchú vec – Ako si vyrobiť pedál na elektrickú gitaru. Presnejšie, diagram zachytáva pedál značky Boss MT-2 Metal Zone, ktorý vášmu nástroju dodá slušné, metalové skreslenie.

5G
Zdroj: Facebook, gizmodo.com

Rapídne šírenie

Tento diagram sa dostal do anglicky hovoriacich krajín len nedávno. Originál však vznikol ku koncu decembra a údajne to všetko malo byť myslené ako vtip. Vážne to však začali brať obyvatelia európskych krajín a odtiaľ sa to začalo šíriť rapídnym tempom.

Originálny príspevok je písaný v rumunčine a hovorí toto: „Rusom sa podarilo odobrať nanočipy z vakcíny od firmy Pfizer a publikovali schému s jej funkciami. Takto to malo fungovať: Čip sa skladá so 4 procesorov a 4 tranzistorov. Signál z 5G sietí vstúpi cez INPUT naľavo. Tak vás budú kontrolovať. Energiu prístroj získava cez telesné teplo a všetky časti sú napojené na to napätie. Signál sa spracuje v prvom procesore s filtrom na frekvencie a tranzistorom, ktorý ho zosilní.“

Rumunské spravodajstvo sa okamžite chytilo príspevku. Momentálne nie je známe, kto ho na Facebook pridal, avšak zo štýlu písania niektorí usudzujú, že muselo ísť o vtip, ktorý ľudia nepochopili. Autor však chcene, či nechcene, nechal pár stôp, ktoré stále napovedajú tomu, že ide o gitarový spínač. Objavuje sa tu nápis „footswitch,“ čo je pedál, ktorý stlačíte, keď chcete aby gitarový efekt fungoval.

Tagy
Close
Close