Apple

Takto vyzerá úplne nový Mac Pro. Za celý set s monitorom Pro Display XDR zaplatíte viac, ako za bežné auto

Spoločnosť Apple predstavila ďalšiu zaujímavú dvojicu produktov, ktorými obohacuje svoje hardvérové portfólium. Stalo sa tak na konferencii WWDC, kde boli svetu po boku viacerých noviniek predstavené dva nové kusy hardvéru, ktorých cenovka vám doslova vyrazí dych. Predstavme si spoločne nový Mac Pro 2019 a naozaj úchvatný monitor Pro Display XDR.

Návrat ku koreňom

Predošlé desktopové počítače od spoločnosti Apple sa pýšili naozaj obrovským výkonom, ktorý bol vždy ukrytý v útrobách naozaj nenápadného oblého zariadenia. Novinka od Applu sa ale čiastočne od svojich nedávnych predchodcov odlišuje, pričom sa vracia späť ku svojim koreňom. Nový Mac Pro totižto opäť, aspoň čiastočne, vyzerá ako klasický desktopový počítač, no dizajnéri z Applu sa opäť vynašli a desktop premenili na dizajnový skvost.

Výkonu má na rozdávanie

apple_mac-pro-display-pro_mac-pro-internal_060319__opt
Zdroj: Apple

Pod naozaj krásnym telom sa nachádza naozaj obrovská dávka výkonného hardvéru. Úplným vrcholom nového Mac Pro bude procesor Intel Xeon s 28-jadrami, ktorému môže sekundovať, a teraz sa držte, až 1,5TB RAM, ktoré je možné osadiť až do 12 DIMM slotov na základnej doske. Desktop sa dá taktiež obohatiť o ďalšie hardvérové súčasti, napríklad ako grafická karta. Apple priamo vybavuje vybrané desktopy grafickými kartami od AMD, pričom základom bude grafika Radeon Pro 580X. Úplným stropom má byť dvojica setov Vega II Duos (spolu až 4x Radeon Pro Vega II), s ktorými dosiahne zákazník grafický výkon na úrovni 56 teraflops a 128GB grafickej pamäte!

Najúchvatnejší displej na trhu

Apple_Mac-Pro-Display-Pro_Display-Pro-Brightness_060319_opt
Zdroj: Apple

Úplne nový monitor Pro Display XDR môžme bezproblémovo zaradiť medzi najkrajšie monitory aktuálne dostupné na trhu. Obrovský 32-palcový Retina displej s rozlíšením až 6K postačí naozaj aj najnáročnejšiemu zákazníkovi. Za zmienku určite stojí aj naozaj výborný pomer kontrastu 1 000 000:1 a jas na úrovni až 1600 nitov.

Cena vyráža dych

Keďže sme novinky od spoločnosti Apple doposiaľ viacmenej ospevovali, pustíme sa do tej „temnej“ stránky oboch zariadení a tou je cenovka. Tá v prípade počítača Mac Pro začína na úrovni 5 999 dolárov, pričom si aktuálne netrúfame tipnúť cenu najvýkonnejšieho modelu. Cenovka displeja Pro Display XDR začína o čosi nižšie, a to na 4 999 dolároch. Háčik je však v tom, že originálny stojan, ktorý umožňuje otáčanie monitoru o 90-stupňov, stojí ďalších 999 dolárov. Za príplatok je taktiež aj originálny VESA adaptér, ktorý vychádza na ďalších 199 dolárov. Aká je teda finálna cena tejto dvojice? Ak by ste si kúpili najlacnejšiu verziu desktopu Mac Pro a najlacnejšiu verziu monitoru Pro Display XDR spoločne s držiakom, zaplatili by ste neuveriteľných 12 000 dolárov. Samozrejme, treba vziať do úvahy najmä fakt, že sa jedná o profesionálne pracovné nástroje a obrovský výkon niečo jednoducho stojí.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy
Apple Mac Pro 2019 Pro Display XDR
Close
Close