AutáSpravodajstvo

Takto vyzerá prvý závodný lietajúci automobil. Sadli by ste si do neho?

Preteky automobilov by sa mohli v dohľadnej dobe presunúť nad naše hlavy.

Závody automobilov sú pre mnohých z nás divadlom, na ktoré sa radi pozeráme. Spoločnosť Alauda Racing a startup eVTOL chcú tento druh športu povzniesť na novú úroveň. Konkrétne nad naše hlavy. Spoločnosť ešte vo februári tohto roka odhalila elegantný lietajúci automobil, ktorý sa podobá na dron. Samozrejme, lietajúci automobil bol postavený od základu pre rýchlosť.

Najnovšie bolo zverejnené propagačného video, v ktorom môžeme vidieť tento pretekársky automobil v akcii. Podľa publikovaných správ, na ktoré poukazuje portál Futurism.com, automobil vzlietol niekde v Austrálii na bližšie nešpecifikovanom mieste. Ako môžete vidieť nižšie, tak automobil bez námahy vzlietol a prelietaval kolá nad púštnou krajinou.

Letecká závodná liga: „EXA“

V nie tak vzdialenej budúcnosti by sme mohli byť podľa publikovaných správ svedkami turnaju s názvom „EXA“, ktorého súčasťou by mali byť 4-tímy a celkovo by sa súťažilo na troch rôznych závodných okruhoch. Podľa publikovanej tlačovej správy, na ktorú sa odvoláva portál, by v dohľadnej dobe mala byť zahájená predsezónna zahŕňajúca „internú súťaž v štýle drag-race medzi dvoma odlišnými pracovnými tímami pochádzajúcich z Alauda. Airspeeder Mk3 (pozn. redakcie: ide o názov lietajúceho automobilu) bol navrhnutý tak, aby napodobňoval rám lietajúceho auta, a zároveň, aby bol schopný pojať ľudského pilota.

Ďalej treba dodať, že piloti týchto lietajúcich automobilov nemajú zatiaľ fyzicky sedieť vo vozidle počas pretekov, ale mimo nich. Tieto lietajúce automobily budú teda ovládať na diaľku. Na druhej strane, tím mechanikov bude prítomným na dráhe a bude sa počas pretekov starať napríklad o výmenu batérií, či ďalší servis, ak bude nevyhnutný. Cieľom však je, aby v budúcnosti, najskôr v roku 2022, mohli byť tieto závody rozšírené aj o ľudskú posádku. Súťažiaci piloti by pretekali okolo „oblohových stôp“ v rozšírenej realite a diváci by sa mohli naladiť na streamovacie vysielanie z pretekov.

Rovnako treba dodať, že podľa popisov, zrýchlenie týchto lietajúcich automobilov je na úrovni z 0 na 68 km/h za 2,8 sekundy a maximálna rýchlosť je 125 kmh/h.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close