SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Takto vyzerá prvá samoobslužná predajňa na svete, ktorá nemá žiaden personál

Čína na jednej strane patrí medzi tú chudobnejšiu časť sveta, ale na druhej strane nájdeme v nej aj viacero pokrokových a inovatívnych riešení. Jedným z takýchto riešení, ktoré predbehli svoju dobu je aj samoobslužný obchod, ktorý nemá žiaden personál.

Za týmto samoobslužným obchodom stojí inovatívna spoločnosť Wheelys, o ktorej sme mohli počuť zhruba 3 roky dozadu, kedy prišla s modulárnymi mobilnými kaviarňami, a dnes púta titulky médií opäť.

Samoobslužná predajňa funguje v čínskom meste Šanghaj, pričom v nej nenájdete nikoho okrem zákazníkov. Celý obchod pritom funguje na veľmi jednoduchom princípe, prostredníctvom aplikácie nainštalovanej v smartfóne. Po registrácii sa do tejto aplikácie získate prístup do obchodu, kde už následne bude pomocou telefónu skenovať tovar, ktorý si budete chcieť zaplatiť. Následne pri odchode s predajne vám automaticky z vašej kreditnej karty bude strhnutá cena tovaru.

Zdroj: thechrunch.com

Spoločnosť samozrejme musela myslieť aj na zákazníkov, ktorí majú za lubom niečo iné ako nakupovanie – kradnutie. Wheelys preto v rámci predajne nainštaloval viacero kamier, ktorých úloha je ako inak striehnuť na nepoctivých zákazníkov, ktorých následne identifikuje prostredníctvom aplikácie, ktorá je „kľúčom“ do predajne.

Zdroj: vlastný

Uvítali by ste obdobné predajne aj v našich končinách?

Zdroj: thechrunch.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Aplikácie Čína Inovácie prvá samoobslužná predajňa

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close