SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Takto vyzerá prvá samoobslužná predajňa na svete, ktorá nemá žiaden personál

Čína na jednej strane patrí medzi tú chudobnejšiu časť sveta, ale na druhej strane nájdeme v nej aj viacero pokrokových a inovatívnych riešení. Jedným z takýchto riešení, ktoré predbehli svoju dobu je aj samoobslužný obchod, ktorý nemá žiaden personál.

Za týmto samoobslužným obchodom stojí inovatívna spoločnosť Wheelys, o ktorej sme mohli počuť zhruba 3 roky dozadu, kedy prišla s modulárnymi mobilnými kaviarňami, a dnes púta titulky médií opäť.

Samoobslužná predajňa funguje v čínskom meste Šanghaj, pričom v nej nenájdete nikoho okrem zákazníkov. Celý obchod pritom funguje na veľmi jednoduchom princípe, prostredníctvom aplikácie nainštalovanej v smartfóne. Po registrácii sa do tejto aplikácie získate prístup do obchodu, kde už následne bude pomocou telefónu skenovať tovar, ktorý si budete chcieť zaplatiť. Následne pri odchode s predajne vám automaticky z vašej kreditnej karty bude strhnutá cena tovaru.

Zdroj: thechrunch.com

Spoločnosť samozrejme musela myslieť aj na zákazníkov, ktorí majú za lubom niečo iné ako nakupovanie – kradnutie. Wheelys preto v rámci predajne nainštaloval viacero kamier, ktorých úloha je ako inak striehnuť na nepoctivých zákazníkov, ktorých následne identifikuje prostredníctvom aplikácie, ktorá je „kľúčom“ do predajne.

Zdroj: vlastný

Uvítali by ste obdobné predajne aj v našich končinách?

Zdroj: thechrunch.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close