SpravodajstvoXiaomi

Takto vyzerá Nokia 3310 v podaní spoločnosti Xiaomi. Pozrite sa na zariadenie QIN 1S 4G

Viete ako by vyzerala Nokia 3310 ak by ju spoločnosť predstavila teraz? Pravdepodobne ako telefón Xiaomi QIN 1S 4G


Ak patríte do generácie detí 90-rokov,   tak určite si spomeniete na legendárnu Nokiu 3310, ktorá zažila svoje znovuzrodenie v prvej polovici v roku 2017. Ako by však vyzeral Nokia dnes? Pravdepodobne asi ako zariadenie Xiaomi QIN 1S 4G.

Xiaomi QIN 1S 4G

Jedná sa o  hlúpy telefón, ktorý však ponúka viacero zaujímavých funkcionalít, ktoré by sme v podobnom type zariadenia hľadali donedávna len veľmi ťažko. Začnime však displejom, ktorý je veľký 2,8“ a ponúka rozlíšenie 240 x 320 bodov. Čerešničkou na torte je IPS panel.

Zdroj: produktová fotografia

Telefón je ďalej poháňaný procesorom Spreadtrum SC9820 s  2-jadrami a maximálnou pracovnou frekvenciou 1,3GHz, ktorú dopĺňa 4GB operačnej pamäte RAM a 32GB úložný priestor. Z pohľadu softwaru v ňom ja predinštalovaný systém Mocor5.

Aktuálnu cenu zariadenie Xiaomi QIN 1S 4G pozriete tu

Najväčším rozdielom od klasických telefónov však je to, že telefón neponúka žiadnu kameru. Na druhej strane poteší podporou 2-aktívnych SIM kariet, technológiou hot-spot s maximálnou prenosovou rýchlosťou do 150mbps, nechýba ani podpora LTE, GPS, WiFi, Bluetooth vo verzii 4.2, či dokonca infraportom, s ktorým je možné ovládať domáce spotrebiče.  

Zdroj: produktová fotografia

Hlavným ťahúňom zariadenia je však batéria s  veľkosťou akumulátora 1480mAh, ktorá sľubuje výdrž  až do 15 dní. Telefón je zároveň vybavený výstupom pre USB Type – C konektor. Mimochodom, za výrobou tohto zariadenia pôvodne stojí spoločnosť Shenzhen Duoqin Technology.

Zdroj: produktová fotografia

Prejdime k  cene tohto zariadenie, ktorá aktuálne je približne 60€. Čo si myslíte o tomto type zariadení, majú vo svete ešte podľa Vás budúcnosť?

Aktuálnu cenu zariadenie Xiaomi QIN 1S 4G pozriete tu

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close