NávodySpravodajstvo

Takto si zapnete automatické vypĺňanie prihlasovacích údajov pre Chrome v Androide

V rámci experimentálnej ponuky prehliadača Chrome sa objavilo nové nastavenie

Google krok za krokom vylepšuje internetový prehliadač Chrome. Len pár dní dozadu sme mohli čítať, že spoločnosť pracuje na vstavanom správcovi prihlasovacích údajov, a dnes môžeme čítať o ďalšej funkcii, ktorú je možné si  dokonca aj aktivovať.

Zapnite si automatické vypĺňanie údajov

Nová funkcia, ktorá sa objavila v rámci skrytej ponuky menu (vývojárske nastavenia), umožňuje zapnutie automatického vypĺňania prihlasovacích údajov do rôznych služieb.

Hoci obdobná funkcia bola aj doteraz dostupnou, tak nová aktualizácia pridáva heslá a názvy účtov / e-mailové adresy na prihlásenie.

Funkciu si je možné aktivovať prostredníctvom skrytého menu (otvorte si chrome://flags) a následne si vyhľadajte v ponuke “Touch To Fill UI for Passwords” a  zvoľte možnosť „Enabled“. Po tom stačí už iba reštartovať prehliadač.

Funkcia je vcelku jednoduchá na použitie, po otvorení stránky s prihlasovacími údajmi stačí kliknúť na pole prihlásenia. Následne Vám vyskočí možnosť s prihlásením sa prostredníctvom uložených údajov v prehliadači Chrome.  Tak, ako môžete vidieť nižšie.

Chrome automaticke vyplnanie prihlasovacich udajov_3
Zdroj: Vosveteit.sk

V prípade, ak sa budete prihlasovať na nových stránkach, tak Chrome Vás vyzve, či chcete alebo nechcete uložiť prihlasovacie údaje do správcu hesiel.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close