NávodyXiaomi

Takto si v Xiaomi smartfóne môžete zmeniť predvolený typ písma bez ROOT-u zariadenia! Idete do toho?

Zmeniť typ písma môžete pomocou nastavení telefónu za pomoci tohto jednoduchého triku.

Xiaomi smartfóny patria medzi najpopulárnejšie zariadenia vo viacerých regiónoch sveta. Dôvodom okrem samotného hardwaru, je aj software, ktorý je skvelo optimalizovaný a ponúka viacero dodatočných funkcií. Nie tak dávno sme vám napríklad priniesli článok, v ktorom sme vám ukázali, ako môžete zapnúť tmavý režim aj v aplikáciách, ktoré ho oficiálne nepodporujú. Dnes by sme chceli upozorniť na ďalšiu zaujímavú funkciu, ktorou je možnosť zmeny typu predvoleného písma.

Takto si môžete zmeniť typ písma

Zmena predvoleného vzhľadu písma v Xiaomi telefónoch nie je zložitou, avšak treba vedieť, kde hľadať. Hneď v úvode treba povedať, že táto funkcia nie je natívne dostupnou v našom regióne, a preto je potrebné zmeniť región zariadenia. Urobiť tak môžete pomocou cesty Nastavenia > Ďalšie nastavenia > Región. Odporúčame vám zmeniť región vášho smartfónu na Indiu, prípadne Honkgong.

Ako zmeníte predvolený región vášho zariadenia, tak následne v nastaveniach smartfónu vám pribudne možnosť zmeny predvoleného typu písma.

Otvorte si opäť hlavnú ponuku nastavení telefónu. Následne otvorte položku Obrazovka a potom v sekcii Písmo, zvoľte možnosť Písmo. Potom budete presmerovaný do obchodu, kde budete mať dostupné  rôzne motívy písma.

Potom, ako si dohľadáte písmo, ktoré sa vám páči, tak ho otvorte a zvoľte možnosť „ZDARMA“ (pozn. redakcie: ak je dostupné bezodplatne). Následne dôjde k stiahnutiu písma a potom budete môcť zvoliť možnosť Použiť.

Potom ako zvolíte vami požadovaný typ písma, tak dôjde k reštartu zariadenia. V prípade, ak by ste sa chceli následne vrátiť k pôvodne prednastavenému písmu, tak si vyhľadajte v rámci obchodu typ písma „Roboto“. Ide o predvolený typ písma v MIUI nadstavbe. Následne postupujte podľa krokov, ako vyššie.

Pevne veríme, že článok, ako zmeniť typ písma, bol pre vás užitočným.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close