NávodySpravodajstvoXiaomi

Takto si v telefónoch Xiaomi s MIUI 10 prispôsobíte nastavenia hovorov, vrátane ich nahrávania | Tipy a triky #5

Ako každý týždeň tak aj tento Vám prinášame niekoľko vychytávok, ktoré ponúka nadstavba MIUI 10. Naposledy sme sa pozreli ako je možné zmeniť tému zo svetlej na tmavú v rozhraní MIUI a dnes sa pozrieme na možnosť nahrávania hovorov, možnosť stíšenia zvonenia prostredníctvom otočenia telefónu a možnosť pripomienok na zmeškané hovory.

Ako nastaviť automatické nahrávania hovorov

Nahrávanie hovorov síce nie je eticky správne, ale mnohí z nás to aj napriek tomu robia. Dôvody prečo to robíme nebudeme rozoberať. Táto funkcia je dostupná v nadstavbe MIUI 10 ako defualtná. Používateľom sa zobrazí možnosť nahrávania vždy ako vytočia číslo. Následne musia manuálne potvrdiť nahrávania. Hovory je však možné nahrávať aj automaticky. Stačí si otvoriť Nastavenia telefónu a dať si vyhľadať možnosť „Nahrávať automaticky“. Následne v možnostiach Nastavení odkliknete položku „Nahrávať automaticky“.

Tip redakcie: ak potrebujete nahrávať len vybrané telefóne čísla tak si môžete vytvoriť vlastný zoznam čísiel, ktoré chcete nahrávať.

Stíšenie hovorov otočením displeja

Ďalšia a zaujímavá funkcia, ktorú oceníte počas pracovných stretnutí je automatické stíšenie zvonenia. Túto funkciu nájdete v Nastaveniach telefónu, konkrétne v položke „Prichádzajúci hovor“. Dostanete sa do nej ak otvoríte Nastavenia telefónu a v stavovom riadku napíšete „Otočením stíšiť“.

Tip redakcie: Nastavenia umožňujú viacero možností prispôsobenia. Napríklad zdvihnutím telefónu znížiť hlasitosť, funkciu Antispam hovorov, ktorá zníži hlasitosť zvonenia pri neznámych čísla a podobne.

Pripomenutie zmeškaného hovoru

Ďalšia, o niečo „lepšie“ skrytá funkcia je možnosť pripomenutia zmeškaných hovorov, ktorú nájdeme cez cestu > Nastavenia > Systémové aplikácie > Nastavenia hovorov > Ďalšie nastavenia > Upozornenia na zmeškané hovory.

Tip redakcie: sekcia Ďalšie nastavenia obsahuje viacero funkcionalít ako je napríklad možnosť blokovania hovorov, nastavenia rýchlej voľby a podobne.

Zdroj: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close