APLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

Takto si v Google Mapách môžete pozrieť, kedy a aké miesta ste v minulosti navštívili

Google Mapy ponúkajú nástroj, ktorý vám prezradí, kde ste sa v minulosti nachádzali

Google Mapy sú skvelým nástrojom, ktorý ponúka množstvo funkcionalít. Od klasickej navigácie, vyhľadania dopravných spojov, až po aktívne zdieľanie polohy s treťou stranou. Ide však len o malé percento funkcionalít, ktoré aplikácia ponúka. Tie okrem iného neustále pribúdajú. Nie tak dávno do aplikácie Google Mapy pribudla napríklad nástenka pripomínajúca nástenku z Facebooku. Pomocou tejto nástenky sa môžete napríklad dozvedieť rôzne oznámenia od firiem pôsobiacich vo vašom okolí, rôzne tipy na výlet a podobne. Samozrejme, všetky tieto odporúčania sú na mieru šité každému používateľovi.

Pozrite sa, aké miesta a kedy ste navštívili

Jednou z ďalších funkcií, ktorá stojí za povšimnutie, je funkcia prístupu k histórii vášho pohybu. Napríklad, kedy ste navštívili nejaké podniky, historické pamiatky, a podobne.

Google Maps
Google Maps
Developer: Google LLC
Price: Free

Potom, ako si otvoríte aplikáciu, tak kliknite v spodnej lište na položku „Uložené“. Ponuku menu následne zrolujte dole a potom kliknite na možnosť Časová os.

Následne sa vám otvorí ponuka, ako môžete vidieť na prvom obrázku nižšie. V rámci nej, v hornej časti obrazovky, môžete preklikávať medzi tromi hlavnými kategóriami. Prvou sú navštívené miesta, druhom sú mestá a treťou je svet. Po otvorení jednotlivých kategórií uvidíte ponuku s mapou, ktorá zobrazuje históriu vášho pohybu. Následne ako potiahnete vytŕčajúcu ponuku zo spodnej časti obrazovky smerom hore, tak potom uvidíte širokú ponuku kategórii, spomedzi ktorej budete môcť vybrať, čo vás zaujíma. Napríklad sa môžete pozrieť, kedy ste navštívili nákupné centra, reštaurácie, hotely, atrakcie a podobne.

Páčil sa vám článok alebo bol pre vás užitočným? Podporte ho zdieľaním na sociálnej sieti. 

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close