NávodySpravodajstvo

Takto si v Chrome môžete zapnúť nový vzhľad kontextovej ponuky, aby bol v súlade s dizajnom Windows 11

Chrome 96 ponúka novú kontextovú ponuku v štýle Windows 11. Nový dizajn si môžete zapnúť prostredníctvom experimentálnych funkcií. Pozrite sa, ako na to!

Google len pred niekoľkými dňami uvoľnil novú verziu prehliadača Chrome 96. Tá priniesla viacero noviniek. Jednou z tých významnejších je napríklad rýchlejšie načítanie stránok, ktoré sme omylom zatvorili. Spoločnosť za týmto účelom prekopala systém, ako dochádza k ukladania a správe stránok, ktoré sú uložené v dočasnej vyrovnávacej pamäti.

Jednou z ďalších noviniek, ktorá je však dostupnou prostredníctvom experimentálnych funkcií, je nový vzhľad kontextovej ponuky naprieč prehliadačom. Nižšie vám ukážeme krok za krokom, ako môžete tento nový vzhľad v štýle Windows 11 aktivovať. Nie je to nič zložité.

Zapnite si nový vzhľad kontextovej ponuky v prehliadači Chrome

Ako sme už vyššie spomínali, tak za účelom, aby ste zapli nový vzhľad kontextového menu, tak je potrebné funkciu zapnúť prostredníctvom experimentálnych nastavení prehliadača. K týmto nastaveniam sa dostanete potom, ako si otvoríte stránku „chrome://flags“. Následne v rámci ponuky vyhľadajte možnosť Windows 11 Style Menus a zmeňte preddefinovanú možnosť z „Default“ na „Enabled“, teda zapnuté.

Chrome_Windows 11 dizajn
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne reštartujte prehliadač. Potom, keď budete pracovať s kontextovou ponukou, tak budete mať ponuku zaoblenú v štýle vzhľadu operačného systému Windows 11.

Chrome_kontextova ponuka v style Windows 11
Zdroj: Vosveteit.sk

V závere musíme dodať, že nový vzhľad ponuky si môžete aktivovať v prehliadači Chrome od verzie 96. Či máte požadovanú verziu prehliadača môžete skontrolovať prostredníctvom nastavení prehliadača v sekcii O prehliadači Chrome.

Chrome verzia prehliadaca
Zdroj: Vosveteit.sk

Ako sa vám pozdáva nová kontextová ponuka v prehliadači Chrome? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch. 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close