APLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

Takto si môžete vyskúšať v prehliadači Chrome nový vzhľad „Material You“ z Androidu 12 už dnes!

Pozrite sa, ako si môžete v prehliadači Chrome (Canary) už dnes vyskúšať nový vzhľad v štýle Material You, ktorý bude dostupný spolu s neskorším uvoľnením Androidu 12.

Google Chrome vo všeobecnosti patrí medzi najrozšírenejšie internetové prehliadača na svete, a to či už na počítačoch, tak aj na smartfónoch. Odhaduje sa, že prehliadač aktívne používa viac ako 2 miliardy používateľov. Google preto, ak si chce udržať zákazníkov, tak musí neustále pracovať nielen na nových funkciách, ale aj na vylepšeniach prehliadača. Jedným zo zásadnejších vylepšení, ktoré máme pred sebou, je úprava vzhľadu rozhrania prehliadača. Tá by mala prísť v plnej paráda spolu s Androidom 12, ktorého uvedenie na trh, sa pomaly, ale isto blíži.

Vyskúšajte si nový vzhľad prehliadača Chrome už dnes

Nový dizajnový jazyk, s ktorým sa budeme môcť stretávať  v čoraz väčšej  miere, sa volá „Material You“. Ten sa chystá spoločnosť Google postupne implementovať naprieč tými najpopulárnejšími službami spoločnosti vrátane prehliadača Chrome.

Portál Beebom.com najnovšie upozorňuje na to, že nový dizajn prehliadača je možné aktivovať vo verzii prehliadača Chrome Canary, ktorý stiahnete prostredníctvom odkazu nižšie. Chrome Canary je verzia prehliadača, ktorá je primárne určenou pre testerov, ale vzhľadom na to, že Google častokrát prostredníctvom tejto verzie prehliadača sprístupňuje nové funkcie v predstihu, tak po nej siaha čoraz viac používateľov.

Chrome Canary (Unstable)
Chrome Canary (Unstable)
Developer: Google LLC
Price: Free

Prejdime však k samotnému aktivovaniu nového dizajnového jazyka v prehliadači Chrome. Je to vcelku jednoduché. Potom, ako si stiahnete Chrome Canary do smartfónu, tak do adresného riadku zadajte „chrome://flags“ a otvorte adresu. Prostredníctvom otvorenia tejto adresy vyvoláte experimentálne nastavenia prehliadača. Následne vyhľadajte funkcie nižšie (Theme refactor android a Dynamic Color Android) a nastavte ich ako „Enabled“, teda zapnuté.

chrome://flags/#theme-refactor-android

chrome://flags/#dynamic-color-android

Prehliadač vás následne vyzve k reštartovaniu. Potom, ako ho reštartujete, kliknite na tri zvislé bodky v pravom hornom rohu, prehliadač vás vyzve k jeho aktualizovaniu. Následne, ako prebehne proces aktualizácie, tak budete mať dostupný nový vzhľad prehliadača, ktorý sa nesie v dizajnovom jazyku Material You.

V závere musíme však dodať, že napriek tomu, že Chrome prijal Material You v hlavných prvkoch používateľského rozhrania, tak stále nie je dokončený. V každom prípade, môžete sa pozrieť na upravený vzhľad správy otvorených kariet, ktoré sú oblejšie, rovnako jednotlivé možnosti v nastavení, potom ako kliknete na tri zvislé bodky, sú výraznejšie a podobne.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close