Windows 10

Takto sa vyvíjala ponuka Štart vo Windows 10. PS: spomeniete si ešte na prvú Štart ponuku vo Windows 10 z roku 2015?

Úprimne… sledujete aktívne ako sa vyvíja dopredu Windows 10? A čo tak ponuka Štart, spomeniete si ako vyzerala pri predstavení najnovšieho Windowsu? My ani a moc nie a to prinášame novinky zo sveta Windowsu na dennej báze. Na stránkach spoločnosti Microsoft sa objavil zaujímavý blog, v rámci ktorého autori poukazujú na evolúciu ponuky Štart vo Windowse 10. Nuž, nám to nedalo a preto sme sa rozhodli tento blog spracovať a priniesť vám report.

Windows 10 The Anniversary Update (Výročná aktualizácia)

Ako môžete vidieť na obrázkoch nižšie Microsoft v rámci Výročnej aktualizácie presunul zoznam aplikácií (All Apps list) do vrchnej časti ponuky Štart, v rámci ktorej skombinoval najpoužívanejšie aplikácie a všetky aplikácie.  Následne Microsoft na základe spätne väzby urobil niekoľko zmien. Nedávno inštalované aplikácie posunul pod najpoužívanejšie aplikácie.

Zdroj: Microsoft

Windows 10 Creators update

Windows 10 Creators update priniesol viacero zmien. Microsoft predstavil Fluent Desing Acrylic, ďalšie možnosti prispôsobenia veľkosti živých dlaždíc a podobne. Tiež, vylepšení sa dočkali ikonky, ktoré vo viacerých prípadoch dostali nový dizajn, zmien sa dočkalo aj kontextové menu a celkovo Microsoft zlepšil vzhľad ponuky Štart.

Zdroj: Microsoft

V nasledujúcich dňoch nás čakajú ďalšie zmeny spolu s Windows 10 Spring Creators update aktualizáciou

Nuž, o niekoľko dní, konkrétne 10. apríla by sme sa mali dočkať ďalších významných zmien, ktoré zmenia čiastočne aj vzhľad ponuky Štart. Pribudnú nové grafické prvky, ako aj náhľady po prejdení myškou a ďalšie vylepšenia. Vo finále by to malo vyzerať takto:

Zdroj: Microsoft

Zdroj: Microsoft, úvodný obrázok: vlastný

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close