APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťNávody

Takto sa v službe WhatsApp môžete vyhnúť tomu, aby vás mohol ktokoľvek pridať do skupín a tak odhaliť vaše číslo

Pozrite sa, ako sa môžete prostredníctvom jednoduchého triku vyhnúť tomu, aby vás mohol ktokoľvek v službe WhatsApp pridávať do skupín.

Hoci WhatsApp patrí medzi používateľmi k jednej z najviac preferovaných alternatív v súvislosti s četovacími platformami, tak aj napriek tomu, je v mnohých ohľadoch za konkurenciou.

Napríklad, služba WhatsApp má niekoľko nedostatkov v oblasti funkcie miznúcich správ. Neumožňuje prispôsobiť interval, kedy majú byť odoslané správy zmazanými. Druhým dychom však treba povedať, že služba ako taká, na nových možnostiach prispôsobenia tejto funkcie, aktívne pracuje.

Jednou z ďalších funkcií, ktorá aplikácií chýba, je zvýšená ochrana súkromia súvisiaca s odhalením mobilného čísla neznámym osobám. O čo konkrétne ide?

Aktuálne vás môže vo WhatsApp službe kontaktovať ktokoľvek, kto pozná vaše číslo. Odhalenie mobilného čísla pre ďalšie osoby nie je pritom vôbec zložité. Dôvodom sú skupiny, do ktorých nás môže pridať viac menej ktokoľvek a to bez ohľadu na to, či nás pridáva niekto koho poznáme, alebo nie.

Takto sa môžete vyhnúť pridaniu do skupín v službe WhatsApp neznámymi osobami

Našťastie, existuje trik, prostredníctvom ktorého sa viete vyhnúť pridaniu do skupiny bez vášho súhlasu. Funkcia ako taká, je však schovanou v nastaveniach aplikácie. Dostať sa k nej môžete pomocou otvorenia nastavení aplikácie a následného zvolenia možnosti Účet > Súkromie > Skupiny > Moje kontakty.

Nikomu určite netreba zvlášť vysvetľovať, že ide o funkciu, ktorú je dobre neprehliadať. Obzvlášť čo sa týka možnosti „Všetci“, ktorej sa odporúčame vyhnúť. Dôvodom je, že týmto spôsobom vás môže pridať do konverzácie doslova ktokoľvek, a to aj osoba, ktorú nepoznáte a nemáte uloženú v kontaktoch, v dôsledku čoho  môže dôjsť k odhaleniu vášho mobilného čísla pre širšie spektrum ľudí. Okrem iného treba spomenúť, že tento spôsob šírenie kontaktov, je aj jeden z hlavných dôvodov spamových správ s rôznymi podvodnými súťažami.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close