ANDROIDNávody

Takto nainštalujete hlasovú asistentku Cortana do vášho Android telefónu. PS: prepojí Vám to PC s telefónom | NÁVOD

Chceli by ste mať hlbšie prepojený váš telefón s Windows 10 počítačom? Nuž, vďaka hlasovej asistentke Cortana je to možné. Aktuálne ju však dostupná len pre americký trh, ale to aj napriek tomu nebráni ju nainštalovať do smartfónov v našom regióne, avšak v tomto prípade ju budete musieť nainštalovať manuálne. Poďme si spolu prejsť krok za krokom ako na to.

Návod ako nainštalovať hlasovú asistentku Cortana do vášho Android smartfónu

  • Najprv si stiahnite aktuálne inštalačný balík Cortany, ktorý nájdete na tejto stránke (odkaz smeruje na inštalačný balíček z 18. jula, ktorý je k dnešnému dňu najaktuálnejší. V prípade ak budete článok čítať neskôr tak aktuálny balík nájdete po zrolovaní stránky nižšie kde sú k dispozícii jednotlivé verzie aplikácie). Nahrajte ju do vášho telefónu.
  • Potom v rámci nastavení telefónu choďte do položky Zabezpečenie a povoľte inštaláciu aplikácií a hier z mimo zdroja obchodu Google Play.

    Zdroj: vlastný

  • Následne potom pomocou Total Comandera (alebo iného prieskumníka) otvorte inštalačný balíček a aplikáciu nainštalujte.
  • Hotovo. Teraz máte vo vašom smartfóne hlasovú asistentku Cortana. PS: aby ste prepojili telefón s PC budete ich musieť spolu spárovať  (Nastavenia počítača > Telefón > Pridajte telefón). Nevyhnutné je, aby ste mali na PC nastavení rovnaký MS účet ako aj anglicky hovoriaci región vrátane jazyka.

Prosím berte na vedomie, že inštaláciu aplikácií a hier z iných zdrojov ako je oficiálna cesta robíte na svoje vlastné riziko.

Zdroj: vlastný

 

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close