NávodySpravodajstvo

Takto môžete vymazať staré príspevky z vašej nástenky na Facebooku pomocou pár klikov

Človek sa vyvíja ako aj jeho názory. Niektoré príspevky, ktoré sme v minulosti publikovali, by sme už dnes nepovedali. Pozrite sa, ako ich môžete odstrániť pomocou pár kliknutí.

Sociálna sieť Facebook je bohatým zdrojom informácií a to nielen pre samotnú spoločnosť, ale aj pre naše okolie. V priebehu rokov sa tam väčšine z nás nakopili desiatky, ak nie stovky fotografií, statusov a ďalšieho obsahu. V priebehu času, ako sa naše názory vyvíjajú, tak mnohé veci by sme povedali inak, alebo vôbec nepovedali, prípadne by sme niektoré fotky do služby ako takej, nenahrali. To je aj jeden z dôvodov, prečo vám chceme ukázať, ako si môžete v starom obsahu spraviť poriadok.

Takto môžete odstrániť staré príspevky z Facebooku

Ešte predtým, ako sa vrhnete do bezhlavého mazania starých statusov, či fotografií, tak nám dovoľte dať vám do pozornosti možnosť prezretia si vášho profilu, ako ho vidia iní používatelia. Urobiť tak môžete pomocou ikony „Prezrieť ako“, ktorú nájdete na stránke vášho profilu.

Facebook_pozretie profilu ako host
Zdroj: Facebook

Následne sa vám zobrazí váš profil, ako ho vidia iné osoby. Prejdime teraz k možnosti odstránenia obsahu, ktorý sa vám za niekoľko rokov používania sociálnej siete bezpochyby nakopil, a ktorý sa vám zároveň aktívne zobrazuje na nástenke vášho profilu. Kliknite teraz na ponuku Nastavení (šípka smerujúca dole v pravom hornom rohu). Následne zvoľte možnosť Nastavenia a súkromie > Záznamy o aktivitách.

ako vymazat aktivitu z facebooku_1
Zdroj: Vosveteit

Teraz sa vám zobrazí záznam o vašej aktivite. Do pozornosti vám dávame ponuku nastavení, ktorú uvidíte v napravo. V rámci nej, následne zvoľte možnosť Spravovať aktivitu.

Facebook_spravovanie aktivity
Zdroj: Facebook

V rámci tejto ponuky budete môcť odstrániť videá, fotografie, príspevky, či iný obsah, ktorý ste zdieľali na svojej nástenke. Facebook v tejto časti ponúka možnosť odstránenia tohto obsahu pomocou niekoľkých kliknutí.  Rovnako v bočnom paneli nájdete aj možnosti filtrovania, napríklad podľa dátumu. Funkciu určite oceníte, hlavne v prípade, ak by ste chceli odstrániť obsah, ktorý ste na Facebook zavesili v čase, kedy ste možno nad tým, čo zdieľate, až tak nepremýšľali.

Facebook vymazanie aktivity
Zdroj: Vosveteit

Rovnako pomocou ďalších možností v pravej ponuke menu, môžete odstrániť aj ďalšiu aktivitu. Napríklad interakcie s obsahom, ktorý ste v minulosti spravili. Napríklad komentáre, lajknutia obsahu a podobne.

Spravovanie aktivity_interakcie s obsahom
Zdroj: Vosveteit

Fotografie a videá bohužiaľ neodstránite jedným kliknutím

Prejdime teraz však k samotným fotografiám a videám, ktoré rovnako môžete odstrániť. V tomto prípade však Facebook neponúka možnosť ich masové odstránenia, bohužiaľ. Z ponuky vpravo vyberte možnosť Vaše príspevky, následne sa vám roztvorí ponuka, kde budete môcť zvoliť Fotky a videá.  Ako otvoríte túto ponuku, tak uvidíte chronologicky usporiadané videá a fotografie, ktoré ste pridávali v minulosti na sociálnu sieť. Potom je potrebné kliknúť na tri bodky pri fotke, či videu, ktoré ste pridali na sociálnu sieť, následne  z ponúknutých možností vyberte Presunúť do koša, aby ste obsah vymazali.

Facebook vymazanie starych prispevkov
Zdroj: Vosveteit

Pevne veríme, že návod ako taký sa vám páči, a že bol pre vás užitočným. Veríme, že nájdete kvantum obsahu, ktorý už nechcete, aby bol verejne dostupný. My sme ho našli, a nebolo toho málo.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close