NávodyXiaomi

Takto môžete vo vašom Xiaomi zapnúť funkciu VoWiFi a volať aj mimo pokrytia mobilnej siete

Čo je to VoWiFi a ako funguje táto technológie? Pozrite sa, ako ju môžete aktivovať vo vašom smartfóne a volať aj mimo pokrytia mobilnej siete.

Nie tak dávno sme vám priniesli návod, v ktorom sme sa venovali téme VoLTE a ako môžete túto funkciu zapnúť vo svojom smartfóne. Ide o technológiu, ktorá umožňuje realizovať telefonáty prostredníctvom LTE siete. Pre koncových používateľov to má výhody najmä v tom, že nielenže dochádza k spojeniu s druhou stranou rýchlejšie, ale aj kvalita prenášaného zvuku je v porovnaní s bežným hovorom kvalitnejšia. Neskôr sme venovali aj technológii VoWiFi. V tomto prípade, ako už asi tušíte, tak ide o technológiu, ktorá odkazuje na technológiu Wi-Fi a umožňuje telefonovať aj mimo pokrytia mobilnej siete prostredníctvom Wi-Fi.

Dnešné moderné smartfóny ponúkajú automatické prepínanie medzi týmito dvoma režimami, podľa toho, či sme pripojení k Wi-Fi sieti, alebo nie. Vo všeobecnosti je technológia VoLTE považovanou za lepšiu a kvalitnejšiu, ale má to jeden háčik, bez pokrytia signálom operátora, nie je možné telefonovať. A práve na tento problém reaguje technológia VoWiFi, ktorá v prípade, ak sme v pokrytí Wi-Fi, nám umožňuje telefonovať. Funkciu oceníte najmä v lokalitách, kde váš operátor nemá dostatočne kvalitné pokrytie, ale máte k dispozícii internetové pripojenie.  Druhým dychom treba povedať, že túto technológiu musí podporovať aj mobilný operátor. Na funkciu upozorňuje portál xiaomiadictos.com.

Ako si môžete aktivovať VoWiFi vo vašom Xiaomi? Tu je návod, ako na to!

Aktivovanie tejto funkcie v Xiaomi smartfóne je pomerne jednoduché a zvládne to aj menej zručný používateľ. Poďme sa pozrieť, ako na to. Otvorte si v prvom kroku aplikáciu Telefón a napíšte na klávesnici nasledovný reťazec znakov a čísiel „*#*#869434#*#*“ (pozn. redakcie: na prvom obrázku nižšie chýba jedna hviezdička). Následne, ak ste vložili sled znakov a čísiel správne, tak by ste mali vidieť hlášku, ako môžete vidieť na druhej snímke obrazovky.

Teraz si otvorte nastavenia vášho smartfónu a choďte do sekcie SIM karta a mobilné siete. Potom kliknite na vašu SIM kartu, ktorú používate. V rámci nastavení SIM karty by ste mali mať teraz dostupnú sekciu Wi-Fi hovory, kde aktivujte funkciu Vykonať hovory pomocou Wi-Fi..

Hotovo, potom ako zapnete túto funkciu, tak budete môcť realizovať hovory (ak to váš operátor podporuje) aj mimo pokrytia mobilnej siete prostredníctvom Wi-Fi pripojenia. Či vám funkcia riadne funguje, môžete overiť potom, ako telefón prepnete do režimu Lietadla.

Pevne veríme, že návod vyššie bol pre vás užitočný a hlavne, že funkciu budete využívať.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close